Trichet: kriis on saavutanud süsteemse mõõtme

Katri Soe-Surén 11. oktoober 2011, 11:59

Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet kutsub poliitikuid tungivalt üles võla- ja panganduskriisi vastu konkreetseid samme astuma.

Kriis on saavutanud "süsteemse mõõtme", vahendas Reuters Trichet hoiatavaid sõnu täna europarlamendi majanduskomitees. Trichet lisas, et riskid majandusele kasvavad kiiresti. Nüüd on vajalikud selged otsused pankade rekapitaliseerimise osas. Aga ka otsustav reaktsioon võlakriisile.

Trichet, kes on ühtlasi nii Euroopa Keskpanga kui ka finantsstabiilsuse järelevalve ESRB juht, ütles et euroala pankrotifond tuleb teha nii paindlik kui võimalik, kuid ilma et selle võimendamiseks kasutataks Euroopa Keskpanka.

„Euroopa Liidu finatssüsteemi tihe seotus on viinud kiirelt tõusva riski ja märkimisväärse nakatumisohuni. See ähvardab Euroopa Liidu finantsstabiilsust tervikuna ja lisaks mõjutab reaalmajandust Euroopas ja sellest väljaspool.“

Trichet kutsus Euroopa valitsusi ja ametkondi koos kriisi lahendama, lisades et viivitusel võivad olla hukatuslikud tagajärjed. Ühtlasi nõudis Trichet selget otsust pankade rekapitaliseerimise osas ja ütles, et pankrotifond võib selles olulist rolli mängida.

EFSFile peaks Trichet arvates jääma võimalus laenata valitsustele pankade rekapitaliseerimiseks raha, sealhulgas ka neile riikidele, kes programmis ei osale.

Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid tulevad erakorralisele tippkohtumisele kokku 23. oktoobril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. October 2011, 13:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing