Head tulemused on pannud börsid vaid võbelema

Raivo Sormunen 25. oktoober 2011, 16:08

Ehkki Euroopa börsidel on täna tuldud välja mitmete heade majandustulemustega, ei ole investoritel suurt julgust aktsiaid ostma tormata, kuna kõikide pilgud on pööratud homsele euroala võlakriisi lahendamiseks kokku kutsutud tippkohtumisele.

Euroopa suurfirmasid koondav Eurostoxx50 indeks on täna käinud vähemalt seitse korda nii pluss- kui ka miinuspoolel. Kell 15 liikus indeks 2366,70 punktil ehk 0,1% miinuses. Hoolimata sellest, et indeks on võrreldes aasta algusega endiselt 11,6% miinuses, on viimase kuu põhjast suudetud üles ronida juba 16% jagu.

"Turg on tähelepanuväärselt ootusärev, kuigi palju asju on vaja veel korda ajada. Mõned välja tulnud tulemused on olnud üsna turgu toetavad, näidates et tööstussektoril läheb hästi," märkis uudisteagentuurile Reuters Standard Life Investments globaalstrateeg Andrew Milligan.

Paljude strateegide sõnul ei ole aga lähipäevadel siiski suuremaid liikumisi ei ühes ega teises suunas loota, kuna kõikide pilgud on suunatud Euroopale, mis peaks homme välja tulema mingisugusegi võlakirjakriisi lahendamise kavaga.
Samuti vaadatakse juba ette ning oodatakse järgmist reedet, mil 4. novembril toimub juhtivate tööstusriikide G20 tippkohtumine.

Hoolimata paigal seisvatest indeksitest on täna tugevalt liikuvaid aktsiaid üksjagu.
Nii on Suurbritannia energiafirmad BP ja BG Group tõusnud korralike kolmanda kvartali tulemuste peale 4-5%. Head tulemused on aidanud ka pangandussektori aktsiatel nagu Swedbank ja UBS ronida üles vastavalt 4,6% ja 2,4%.

Ka USA börsidel on pööratud pilgud Euroopasse. Siiski näitavad indeksfutuurid börsile täna umbes 0,5protsendist positiivset starti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2011, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing