Rene Ilves: Karu andis positiivse sõnumi

Alyona Stadnik 25. november 2011, 11:20

Armin Karu arvamuslugu võiks saata investoritele  pigem positiivse sõnumi, kuna on näha, et ettevõtet juhib mõistlik inimene, kommenteeris väikeaktsionär Rene Ilves OEG nõukogu esimehe Armin Karu mõtteavaldust.

"Armin Karu ajab väga mõistlikku juttu. Olen täiesti nõus, et kui ees on näha raskeid aegu, tuleb ettevõtet optimeerida ja koguda rasvakihti. Üleinvesteerimine on samuti väga halb," lausus Ilves.

Ilvese arvates on Karu üks parimaid firmajuhte Eestis. "Mul on hea meel ja turvaline tunne hoida oma raha Olympicu aktsias," nentis Ilves.

Armin Karu näeb maailma praegu mustades värvides ning arvab, et majanduskliima ideede teostamiseks on praegu ebasobiv. Viimased aastad on Karu sõnul meid kõik õpetanud arvestama üha rohkem “suure pildiga”.

Ilves seevastu näeb tulevikku natuke helgemates toonides. "Usun, 2009. aasta laadset krahhi ei tule. Küll aga võtab kasvu taastamine mõnevõrra kauem aega. Ka Eesti majandus jahtub järgmisel aastal, sest meie ekspordipartnerite majandused on juba sisuliselt seisma jäänud. Üks suur "aga" kogu asja juures on Euroopa Keskpanga käitumine, mis saaks kriisi taltsutamisel päris palju teha. Hetkel nad seda ei tee," sõnas Ilves.

Karu tõdes, et Olympic valmistub uuteks väljakutseteks, kusjuures jõujooned ja areng on liikumas Aasia poole. Ilvese sõnul on seda väljastpoolt raske hinnata, kas see on õige otsus. "Oleneb, mis pakkumised on laual. Enda investeeringute juures on mul üheks oluliseks kriteeriumiks ettevõtte geograafiline lähedus. Minu arvates annab see teatud kõhutunde-eelise," märkis Ilves.

Ilves on küll endiselt Karuga eri meelt kulda investeerimise suhtes. "Tõsi, reaalintressid on negatiivsed, kuid kulla omamine ei anna üldse intresse. Kuld on spekulatiivne vara, mille hind kujuneb börsil. Mis juhtub siis, kui Venemaa, Hiina ja teiste riikide keskpangad lõpetavad kulla ostmise? Omast kogemusest aktsiatega tean, et olulise negatiivse uudise korral ei suuda maakler stop loss tehingukorraldust täita," arutles Ilves. Olympic paigutas kolmandas kvartalis osa vabadest vahenditest investeerimiskulda. Karu sõnul on kuld tänase päeva seisuga ainuke instrument, mis on keerulistes oludes vastu pidanud.

Viimase aruande kohaselt on Olympicul 7 miljoni euro suurune pangalaen, mille intress on Ilvese teadmiste kohaselt 5,45%. "Kui deposiidi intress jääb alla selle, siis oleks mõistlik laen tagastada," sõnas Ilves.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing