Swedbank: OEG taandumine Ida-Euroopas on mõistlik

Alyona Stadnik 25. november 2011, 12:46

OEG nõukogu esimees Armin Karu tõdes tänases Äripäeva kolumnis, et Olympic valmistub uuteks väljakutseteks, kusjuures jõujooned ja areng on liikumas Aasia poole. Swedbanki hinnangul on OEG valik Ida-Euroopas mitte iga hinna eest laieneda olnud õige.

Järgneb Swedbanki Balti aktsiaanalüüsi osakonnajuht Marek Randma kommentaar:

Presentatsioonides investoritele ja oma kodulehel võtab OEG oma visiooni kokku ühe lausega: olla globaalne parimat teenust pakkuv kasiino- ja meelelahutusoperaator. Seega on OEG varakult välja öelnud plaani minna Ida-Euroopast kaugemale.

Samuti on teada, et OEG pidevalt analüüsib kõiki Ida-Euroopa turge ja neil on juba mõnda aega olnud piisav bilanss, et võimaluse tekkides laieneda olemasolevatel turgudel või siseneda uutele Ida-Euroopa turgudele. Viimasel paaril aastal on aga eelistatud Ida-Euroopa mahtusid kahandada, mis on andnud tulemuseks suurimad vaba raha vood, mida OEG on kunagi börsiettevõttena näidanud. Seega võib ehk öelda, et valik mitte iga hinna eest Ida-Euroopas laieneda on olnud meie hinnangul õige.

Samas on OEG siiani alati soovinud pigem olla kasvuettevõte kui dividendiettevõte, mida investorid hindavad juba riskide maandamise seisukohast. Kuna OEG-l on meie kaetavatest ettevõtetest üks kõrgemaid regulatiivseid riske, siis nende maandamiseks peaks OEG opereerima võimalikult paljudel turgudel, et ühe regulatsiooni osakaal koguhulgas oleks võimalikult väike.

Usun, et investorid suhtuvad sellesse pigem positiivselt, et OEG pidevalt otsib uusi võimalusi laienemiseks olemasolevatelt turgudelt väljapoole. Teiseks usun ma, et investorid suhtuvad ka sellesse positiivselt, kui OEG jätab analüüsi tulemusena mõnesse riiki laienemata, vaatamata sellele, et geograafiliselt  ja kultuuriliselt võiks see regioon olla OEG-le loogiliselt järgmine samm. Nii näiteks oli õige tulla välja Rumeeniast, kuigi geograafiliselt on Rumeenia OEG senistele turgudele lähemal kui Aasia. Kahjuks ei oska ma veel öelda, kas just Aasia on see koht, kuhu OEG-l on kõige õigem edaspidi laieneda.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing