Anne Oja • 6. detsember 2011 kell 14:36

Ansip: omavalitsustel jääb alati 25% rahast puudu

Peaminister Andrus Ansip rääkis riigikogu ees esinedes, et kohalikel omavalitsustel jääb eelarves alati 25% rahast puudu. 

"Nagu me teame, sõltumata sellest, kas tegemist on rikka riigiga või vaese riigiga, enamasti kohalikul omavalitsusel jääb ülesannete täitmiseks vajalikest vahenditest 25% puudu. Pole vahet, kas tegemist on Norraga või Kongoga, puudu jääb ikka umbes veerand," lausus Ansip.

Ta lisas, et maailmas ei leidu ilmselt ühtegi kohalikku omavalitsust, kus omavalitsuse juht ütleks, et nendel on ülesannete täitmiseks piisavalt vahendeid. "Ses osas ei ole Eesti ka sugugi erandlik. Kuid arvestades Eesti riigi võimalusi, tuleb asuda seisukohale, et neid vahendeid on piisavalt," märkis minister.

Ansipi sõnul on Euroopas vaid mõned kohalikud omavalitsused, kus kohalikul tasandil kulutatakse rohkem kui 25%.

"Jah, Taanis kulutatakse kohalikul tasandil pea 60%, Rootsis pea 50%, Soomes pea 40%. Selle kõrval võib tunduda Eesti oma 25%-ga tagasihoidliku riigina. Kuid arvestades seda, et teises ääres on selliseid riike, kus kohalikul tasandil kõigist avaliku sektori kulutustest kulutatakse alla 5%, siis tagab see 25% Eestile koha Euroopa Liidu esimeses pooles," ütles Ansip.

Hetkel kuum