8. detsember 2011 kell 21:00

Faberil on väga eriline aktsiasoovitus

ZeroHedge kiitis investor Marc Faberit, kes suutis taas hiilata Bloomberg TVs. Kui tema käest küsiti aktsiasoovitust, pillas ta pärli: “Mul on teile väga eriline aktsiasoovitus,” ütles ta. “Selle sümbol on K-U-L-D. Ma ise eelistan raha seal hoida.”

Faberi tugevuseks on see, et ta suudab mõelda karjast erinevalt ja kuna ta on iseenda tööandja, saab ta vabalt arvamust avaldada. Kuld meeldib talle seetõttu, et euro ja dollar on mõlemad pikaajaliselt ebasoovitavad valuutad, eriti arvestades nullintressimäära USAs. Aktsiad muutuvad mõnes mõttes raha sarnaseks, kuna nad muutuvad rohkem väärtuse säilitajaks võrreldes nullintressiga rahaga. Maalid muutuvad väärtuse säilitajateks ja postmargid samuti.

Kui Euroopast tulevad mõned head uudised, nagu näiteks probleemide edasilükkamine mõneks aastaks ühes mingisuguse rahatrükiga ükskõik kas Euroopa Keskpangalt, IMFilt või EFSFilt, võivad aktsiad kõrgemale tõusta.

“Probleemide lahendamise edasilükkamine ei ole hea uudis, kuid see on parem, kui kogu euroala kukuks laiali,” ütles Faber. “See annab ehk aega leida parem lahendus. Ma kahtlen, kas see leitakse, kuid rahatrükiga saab peita palju asju ja lükata probleeme edasi, nagu me näeme USAs.”

Hiina majandusel on palju suurem mõju ülejäänud maailmale, kui üldiselt arvatakse. Kui majandus nagu Hiina muutub liiga kiiresti liiga suureks, võib tulla olulisemaid tagasilööke.

Kui USA majandus kasvab või kahaneb kolm protsenti, ei avalda see mingisugust mõju vase hinnale. Kuid see, kas Hiina majandus kasvab kümme või viis protsenti, avaldab tohutut mõju rauamaagi, vase, alumiiniumi, terase ja söe hindadele.

Mõned arenevad turud taastuvad paremini kui USA aktsiaturg, kuna on rohkem ülemüüdud. Näiteks Indias on juulist alates valuuta nõrgenenud 18 protsenti ja aktsiad 22 protsenti. Valuutakursiga korrigeeritult on turg ekstreemselt nõrk ja ülemüüdud. See võib sealt mõnevõrra taastuda, kuid unustage uued tipud, ütles Faber. Lähiajal ei juhtu midagi.

Hetkel kuum