Romet Kreek • 9. detsember 2011 kell 6:59

Päev börsil: turud on miinuses

Aktsiaturd on täna Aasias negatiivselt meelestatud ja Euroopas indikeerivad futuurid negatiivset päeva algust.

MSCI Aasia Apex 50 indeks langes 2,7 protsenti, Jaapan 1,5 protsenti, Hongkong 2,6 protsenti, Hiina 1,0 protsenti, Taiwan 1,3 protsenti, Korea 2,1 protsenti, Austraalia 1,8 protsenti ja India kaks protsenti.

Hiina inflatsioon jahtus novembris 14kuu madalamale tasemele ja tööstustoodang kasvas enam kui kahe aasta aeglasemas tempos. Analüütikud ootasid tarbijahindade 4,5 protsendist tõusu, kuid hinnatõusuks kujunes 4,2 protsenti. Hiina tööstustoodang kasvas 12,4 protsenti.

Jaapani majanduskasvu korrigeeriti madalamaks.  Korea keskpank teatas, et majanduskasv võib tuleval aastal aeglustuda.

Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy ütles, et Suurbritannia muutis Euroopa liidrite kohtumisel ekstreemselt keeruliseks kõigi riikide poolt lepingu ratifitseerimise, kirjutas Bloomberg. Kuid ega Ühendkuningriik ei olnud üksi. Ainult 23 Euroopa Liidu liikmesriiki 27st nõustus uue lepinguga. Ka Ungari jaoks ei olnud see vastuvõetav. Tšehhi ja Rootsi tahavad arutada muudatusi oma parlamentides. Ei oleks imestama pandav, kui ka mõni euroala riik seda ei ratifitseeri.

Kas keskpangad on ikka sõltumatud? Euroopa Nõukogu president Herman Van Rompuy ütles, et Euroopa Liidu riikide keskpangad laenavad IMFile 200 miljardit eurot kriisiga võitlemiseks. 150 miljardit tuleb euroala liikmesriikide keskpankadelt ja 50 miljardilt teistelt Euroopa Liidu keskpankadelt.

Euroopa indeksifutuurid indikeerivad Euroopa börside punases avanemist.

Hetkel kuum