Piiroja klubi eksjuhid vahistati maksupettuse kahtluse tõttu

Indrek Kald 13. detsember 2011, 14:04

Norra politsei korraldas täna hommikul läbiotsimise Raio Piiroja endise tööandja Fredrikstadi vutiklubis ning vahistas klubi eksjuhid Morgan Anderseni ja Bj¸rn Jenseni.

Mõlemat kahtlustatakse maksupettuses, mis on seotud Eesti koondise kapteni Raio Piiroja juhtumiga, teatas Norra väljaanne vg.no.

Fredrikstadi jalgpalliklubi kontoris uuriti dokumente ning vaadati läbi arvutid. Politsei ja maksuametnike ühisesse läbiotsimisse olid kaasatud ka IT-eksperdid. Vutiklubi uksele on täna riputatud silt "13. detsembril suletud".

Oleme leidnud põhjuse uurida klubi ja klubi juhtkonda ning ettevõtteid, mis on seotud mängijate lepingutega, ütles prokurör Kare Solvoll väljaandele. Politsei esindajad juhtunud veel ei kommenteerinud.

Norra maksuamet kahtlustab, et Raio Piiroja ja temale pikka aega tööandjaks olnud Fredrikstad tegelesid maksupettusega: ameti hinnangul oli Piiroja palk põhjendamatult madal ning maksuametnikud kahtlustavad, et Eesti jalgpalliagentuurile makstud summa Balti vutiturult mängijate otsimiseks oli tegelikult Piiroja varjatud palk.

Seoses Piiroja juhtumiga on Norra maksuamet otsustanud lähemalt tutvuda ka esiliigaklubi Bodö/Glimt poolt Eesti jalgpallurite Pavel Londaku ja Alo Bärengrubiga sõlmitud lepingutega. Samuti on uurimise all Aalesundi mängijad Sander Post ja Enar Jääger.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2011, 18:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing