15. detsember 2011 kell 21:00

Kulla langus röövib Paulsonilt miljardeid

Elu raskeimat aastat läbi elav John Paulson võib sellekuisest kulla äkkmüügist saada viimase hoobi, mis sööb ära tänavusi kahjumeid pehmendanud investeeringu 28 miljardit dollarit haldavas ettevõttes. Kuld oli seni ainus positiivne investeering miljardäri portfellis.

Ainus päästerõngas uppumas. 30. septembri seisuga oli Paulson suurim aktsionär börsil kaubeldavad fondis SPDR Gold Trust, mis novembri lõpust alates on kukkunud 10%. Lisaks on kulla 9,6% langusega kukkunud ka kõik Paulsoni kullaaktsiad.

See tähendab paberil Paulson & Co. 672,1 miljoni dollarilist kahjumit, kui võtta arvesse, et Paulsoni enda osalused pole septembri lõpu seisuga muutunud. Kuni detsembrini oli kuld peaaegu ainus positiivne asi Paulson & Co klientidele. Kulla hinna tõus leevendas kahjumeid 46% firma ühes suurimas fondis. Lisaks pakub Paulson kullale pühendatud Gold Fundi, mis oli ettevõtte parim esineja sel aastal.

Ka staarinvestorid eksivad. “Ma arvan, et kulla dramaatiliste liikumiste ja tipust languse tõttu otsustavad mõned investorid sellesse varaklassi enam mitte investeerida,” ütles Agecroft Partnersi üks juhte Don Steinbrugge Bloombergile.

Üleeile 56. sünnipäeva tähistanud Paulson on oma investeeringutega sel aastal mitmel korral ämbreid kolistanud. Tuntumad neist on seotud Citigroupi ja Bank of Americaga ning Hiina metsandusfirmaga Sino-Forest Group, mida lühikeseks müüja Carson Block süüdistas puiduvarude ülehindamises, saates firma aktsia vabalangusse.

Kulla hind kukkus kolmapäeva õhtul viimase viie kuu madalaimale tasemele, vajudes läbi 200 päeva liikuvast keskmisest. See andis tehnilise analüüsiga tegelevatele analüütikutele signaali, et hind kukub veelgi.

Selgelt on staarinvestor panustanud USA majanduse taastumisele, kuid seni pole mehe nägemus realiseerunud ja pigem isegi kaugeneb. Kui Föderaalreserv uut rahatrükki ei tee, võivad Paulsoni kullaga seotud investeeringud veelgi kukkuda.

Hetkel kuum