Saksa elamuehituslubade arv saavutab kümnendi rekordi

Birjo Must 15. detsember 2011, 11:40

Saksa ehituslubade arv küündib tänavu rekordilise tasemeni, kuna investorid otsivad kaitset inflatsiooni vastu ja varjupaika võlakriisi eest kinnisvarast, kirjutas Bloomberg. 

Vastavalt Saksa statistikaameti koostatud andmetele, kasvas lubade arv aasta üheksa esimese kuuga 22%, samal ajal kui eraomandis olevad korterid kasvasid 43%, mis on kahe kümnendi suurim kasv.

“See on hirm inflatsiooni ees,” ütles Saksa ehitusassotsiatsiooni tegevjuhi asetäitja Heiko Stiepelmann. “Tugev tõus on ajendatud kasumlike ja turvaliste alternatiivsete investeerimisvõimaluste puudumisest.”

Inflatsioon 17 eurotsooni riigis oli oktoobris jätkuvalt kolme aasta kõrgeimal tasemel, mil tarbijahinnad tõusid aastaga 3%.

Mitmepereelamute elamislubade arvu 27%-line kasv on esimese kolme kvartali jooksul kõrgeim alates ajast, mil kvartaalsed andmed said 1997. aastal kättesaadavaks, ütles Stiepelmann. Ta lisas, et Euroopa võlakriis võib ajendada rohkem fonde väljaspool Saksamaad investeerima turusegmenti, mida peetakse teistega võrreldes vähem riskantseks.

Stiepelmanni sõnul on näha märke, et näiteks Kreeka ja Hispaania investorid sihivad Saksa turgu, kuna nad on vaevatud hirmudest euro väärtuse langemise ees. Analüütikud siiski ei usu, et investeeringute kasv põhjustaks kinnisvaramullipaisumist.

Uute kodude hinnad kasvasid esimese 11 kuuga 4,1%, vastavalt Hypoporti andmetele. See on pea kaks korda rohkem kui 1,9%-line keskmine aastane kasv alates 2005. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2011, 11:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing