Anne Oja • 16. detsember 2011 kell 10:17

Ligi korraldab maksuameti juhi kohale avaliku konkursi

Rahandusminister Jürgen Ligi otsustas teha riigisekretärile ettepaneku kuulutada uue maksu- ja tolliameti peadirektori leidmiseks välja avalik konkurss.

Konkursi läbiviimist korraldab riigikantselei juures tegutsev kõrgemate riigiametnike konkursi- ja atesteerimise komisjon, teatas rahandusministeerium.

Maksu- ja tolliameti senise peadirektori Enriko Aava viimane tööpäev on reede, 16. detsember. Avaliku konkursi läbiviimise ajaks määras Jürgen Ligi alates 17. detsembrist maksu- ja tolliameti peadirektori kohusetäitjaks rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsleri Marek Helmi.

Arvestades Marek Helmi seniseid kogemusi ja valdkonna tundmist on ta minister Ligi sõnul sobiv inimene peadirektori ülesandeid täitma. Ühtlasi tunnustas rahandusminister Enriko Aava maksu- ja tolliameti peadirektorina tehtud hea töö eest.

Rahandusministeeriumi halduspoliitika valdkonda korraldab seni kantsler Veiko Tali. Maksu- ja tolliameti peadirektori konkurss kuulutatakse välja järgmisel nädalal. Konkursi tingimused avaldatakse riigikantselei kodulehel. 

Hetkel kuum