Kaisa Gabral • 5. jaanuar 2012 kell 8:17

Julianus kogus möödunud aastal 6 miljonit eurot võlgu

Inkassofirma Julianus tõi möödunud aastal klientidele tagasi üle 6 miljoni euro võlgnikelt saamata jäänud raha, teatas raha sissenõudja.

„Teenustasu kasv tuli sisemise efektiivsuse tõusu ja õigusteenuste käibe kasvu arvel – tegime rohkem ja paremini tööd,“ ütles Julianus Inkasso OÜ juhatuse esimees Ülar Maapalu.

Käibe kasvu taga on tema sõnul ka suurenenud kliendibaas. "Kõigist Eesti võlanõuetest, mis jõuab täitemenetluseni, käib meie käest läbi umbes veerand. Lisaks suurklientidele on taas hakanud inkassoteenust sisse ostma üksiknõuetega kliendid, kes otsivad usaldusväärset partnerit oma raha tagasisaamiseks.“ Maapalu sõnul on eraldi vaadates klientide krediidikahjusus võrreldes majanduskriisi algusaastatega vähenenud.

"Alanud aastale vaatame lootusrikkalt ning keskendume turuosa kasvatamisele,” märkis Maapalu. "Tööga hõivatute arv on Eestis kahe aastaga kasvanud peaaegu 75 000 inimese võrra, mistõttu võib eeldada, et rohkem tööd tähendab ka võlgnikele rahaliselt paremat seisu ning inimesed saavad oma töötuse tõttu tekkinud vanu võlgnevusi likvideerima hakata."

Siiski on tema sõnul väga paljud majanduslikult aktiivsed inimesed tekitanud endale suures koguses täitmata kohustusi ning paljud suudavad ka oma raha liikumist nii korraldada, et täiturid nende rahani ei ulatu. "Selline olukord riivab tugevalt õigussüsteemi usaldusväärsust ning sunnib võlausaldajad otsima alternatiivseid võimalusi täitemenetlusele,“ lisas Maapalu.

Inkasso- ja õigusteenuste käive Eestis kasvas eelmisel aastal võrreldes üle-eelmise aastaga auditeerimata andmeil 14% ehk 1,05 miljoni euroni.

Kokku anti Julianusele möödunud aastal menetleda 38 597uut nõuet, neist 6399 olid juriidiliste ja 32 198 eraisikute vastu. Eraisikutest omakorda 63% olid mehed ja 37% naised. Tänaseks on Julianuse Inkassol koos oma sõsarettevõtte Julianuse Õigusbürooga pooleli kohtutes 2475 maksekäsumenetlust ning 3071 hagi- ja pankrotimenetlust, täitemenetluses on 32855 nõuet.

Hetkel kuum