Rivo Sarapik • 8. veebruar 2012 kell 12:16

Ansip: ACTA-paanika meenutab seagrippi

Peaminister Andrus Ansipi hinnangul meenutab võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA ümber tekkiv kära seagripi ümber toimunut.

"Pikka aega seisime vastu hirmkalli vaktsiini ostule, aga lõpuks ei suutnud enam vastu seista – 20 miljonit krooni läks kanalisatsiooni. Nii kui kits oleks sabaga löönud! Ei suutnud hüsteeriale vastu seista!,"jätkas Ansip täna riigikogu ees küsimustele vastates.

"Mulle tundub, et praegu hakkab samamoodi olema. Mõned arvavad, et kui varastamine on hirmus lihtsaks tehtud, no justkui soosib varastamist, siis tulebki varastada, et see justkui teeb varastamise täiesti legaalseks tegevuseks. Mina nii ei arva," rääkis peaminister.

Ansip selgitas, et võltsimisvastase kaubanduslepinguga liitumine ei too kaasa ei Euroopa Liidu õiguse ega ka Eesti õiguse muutmise vajadust. Tulenevalt sellest ei ole ka vajadust seda teemat menetleda riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis, leidis ta.

Sotsiaaldemokraadist parlamendiliikme Jevgeni Ossinovski küsimusele, millal hakkab ACTAt menetlema riigikogu, vastas peaminister: "Riigikokku saab ta tulla ratifitseerimisele pärast seda, kui Eesti on sinna allkirja andnud. Põhjus, miks Riigikogu pole seda teemat menetlenud – sellepärast, et antud lepinguga liitumine ei too kaasa muutusi Eesti seadusandluses. Kõik!"

Ansip juhtis tähelepanu, et dokumendi menetlus on olnud avalik, selles on osalenud alates 2007. aastast nii kultuuriministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, patendiamet kui ka justiitsministeerium, mistõttu ei ole tema väitel selles midagi uudislikku.

Hetkel kuum