Katre Pilvinski • 14. veebruar 2012 kell 15:38

Ministeerium: EKA ehitusega alustamine on vastutustundetu

Kunstiakadeemia kavatsus alustada Tallinna kesklinnas asuval krundil ehitustöid on vastutustundetu, leiab haridus- ja teadusministeerium.

Ministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja Mart Laidmets kirjutas EKA rektorile, et tänases Eesti Päevalehes ilmunud informatsioon EKA kavatsusest alustada ehitustöid maa-alustel korrustel või sulundseina paigaldust käesoleval nädalal, on teinud ministeeriumi murelikuks, vahendas ERR.

"Juhime tähelepanu, et hetkel on käimas EKA esitatud vaide menetlemine SA Archimedese otsusele. Haridus- ja teadusministeerium peab äärmiselt vastutustundetuks kohustuste võtmist olukorras, kus ülikoolil puudub projekti lõplik  finantseerimisplaan ning ka ajakava on jätkuvalt prognoosimatu," kirjutab Laidmets.

Ta märkis, et lisaks hindab ministeeriumi palvel EKA majanduslikku jätkusuutlikkust audiitor, et anda ministeeriumile kindlust kooli võimes katta uue hoone püstitamise, ülalpidamise ning laenumaksetega seotud kulud.

"Peame ehitustöödega alustamise eelduseks eelnimetatud protsesside tulemuste ära ootamine. Tööde varasem alustamine on meie hinnangul ka vastuolus EKA nõukogu 06.12.2011.a kinnitatud eelarvega, mille kohaselt on ehitustööde kulude kattena ette nähtud üksnes SA Archimedese kaudu eraldatav EL toetus," rõhustas Laidmets.

Hetkel kuum