14. märts 2012 kell 12:21

Valitsus arutab ERMi rahastamist

Täna vastas riigikogu infotunnis saadikute küsimustele kultuuriminister Rein Lang, kelle sõnul hakkab valitsus homme arutama Eesti Rahva Muuseumi rahastamist.

Sotsiaaldemokraat Jaan Õunapuu tahtis teada, kuidas ehitatakse valmis ERMi uus hoone vaatamata sellele, et Euroopast jäävad rahad tulemata. „Aastatel 2007–11 projekti ettevalmistamiseks on kulunud ligi 9,3 miljonit eurot,” rääkis Õunapuu, „saladus ei ole ka see, et sellele Kultuurkapitali rahale on ka teisi kosilasi, mida me oleme siin viimasel ajal väga üheselt kuulnud ja näinud. Ma tean, et lähiajal on küsimus otsustamisel ja küsimus teile: kas valitsuse mõlemad osapooled on hea tahte juures kinnitada ERM-i ehituse rahastamisskeem?”

Lang kinnitas, et loomulikult peab valitsus langetama otsuse, kuidas tekkinud olukorras ERMi rajamist rahastada. „On selge, et korraga Kultuurkapital kogu ERM-i ehitamise raha välja panna ei saa. Tänaste maksuseaduste järgi tilgub see kulkasse, Kultuurkapitali – emakeele päeval peab eesti keelt ilusasti kõnelema – pika aja jooksul,” vastas Lang. „Nii et valitsus tuleb selle küsimuse juurde homme ja loodetavasti langetab ratsionaalsed ja mõistlikud otsused, jällegi arvestades kehtivat õigusruumi.”

Lang selgitas, et kultuurkapitali raha, mis on ette nähtud riiklikult tähtsate kultuuriobjektide ehitamiseks, saab vastavalt Riigikogu otsusele kasutada ainult kahe objekti finantseerimiseks. Need on Eesti Rahva Muuseum ning Muusika- ja Teatriakadeemia teise järgu ehitamine. Ta märkis, et valitsus peab langetama otsuse, kuidas tekkinud olukorras ERMi rajamist rahastada.

Autor: 1185-aripaev

Hetkel kuum