Indrek Kald • 21. märts 2012 kell 11:34

Sotsid tahavad Nestorit riigikogu esimeheks

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon seab neljapäeval riigikogu juhatuse valimistel parlamendi esimehe kandidaadina üles Eiki Nestori.

"Riigikogu kuude koosseisu valitud Eiki Nestor on tõeline riigimees, kes tunneb läbi ja lõhki parlamenditöö peensusi ja seadusloome köögipoolt. Ta on olnud aastate jooksul paljude mahukate seaduste põhiautoreid," põhjendas sotside juht Sven Mikser saadikurühma otsust.

"Lisaks on Eiki parlamentaarse demokraatia üks veendunumaid ja, mis seal salata, ka veenvamaid eestkõnelejaid," lisas ta. Sotside hinnangul vajab riigikogu professionaalsemat ja tasakaalukamat juhtimist.

Mikseri sõnul on Nestori selgeks eeliseks see, et ta tunneb riigikogu kodukorda. "Pean ülioluliseks, et riigikogu esimees omaks põhjalikku komisjonide töö kogemust ja oleks eelnevalt juhtinud komisjoni või fraktsiooni, soovitavalt mõlemaid," rääkis ta.

"Meie senised spiikrid on olnud lugupeetud inimesed, kes parlamenti valituna on kohe haamri kätte saanud. Paratamatult kõlab sel juhul pisut õõnsalt parlamendi esimehe jutt sellest, et seadusandja põhitöö tehakse ära komisjonides," märkis Mikser.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni aseesimees Eiki Nestor (58) kuulub parlamenti alates 1992. aastast. Ta on valitud VII, VIII, IX, X, XI ja XII riigikogu liikmeks. Aastail 1994–95 töötas Nestor regionaalministri ja aastail 1999–2002 sotsiaalministrina.

Nestor on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi (TTÜ) mehaanikainsenerina ning teeninud leiba Keila autobaasi osakonnajuhataja ning transpordi- ja teetöötajate ametiühingu esimehena. Nestor on tehnikaülikooli kuratooriumi, stabiliseerimisreservi nõukogu ja tagatisfondi nõukogu liige. 2001. aastal omistati talle Riigivapi V klassi teenetemärk.

Praegu on riigikogu esimees IRLi liige Ene Ergma.

Hetkel kuum