Anne Oja • 11. aprill 2012 kell 13:44

Taliga: Paaveli kasuks rääkis töötukassa tundmine

Töötukassa nõukogu esimehe Harri Taliga sõnul otsustas nõukogu kahest lõpphääletusele jõudnud juhikandidaadist Meelis Paaveli kasuks, kuna tal oli varasemast töötukassa juhtimise kogemus.

Vastuseks küsimusele, mis teisel kandidaadil viga oli, et nõukogu ühehäälselt Paavelit eelistas, ütles Taliga: "Vaadake, on paratamatus, et kahte esikohapreemiat pole võimalik välja anda."

Taliga tunnistas samas, et Paaveli kasuks rääkis varasem töökogemus töötukassas. "Töötukassa on spetsiifiline organisatsioon. Paaveli eelis oli, et ta on seda asutust juhtinud. Me ei saa ainult lubaduste pealt otsustada," märkis ta.

"Ärge tehke valesid järeldusi, et ta (vastaskandidaat - toim) jagas mingeid lubadusi," põikles Taliga, kes ei soostunud teiseks jäänud inimese nime ega tegevusvaldkonda avaldama. "Ma olen ise töötanud kuues kohas ja sellel teiseks jäänud kandidaadil oli ka laialdane kogemus, sh suurte avalike organisatsioonide juhtimises, kuid sotsiaalkindlustusvaldkonna kogemust tal ei olnud."

Taliga sõnul jätkab Paavel töötukassa juhina tööturuteenuste arendamist eesmärgiga, et inimesed naaseksid tööle senisest lühema ajaga ning pikaaegsete töötute arv väheneks.

Töötukassa juhi kohale kandideeris kokku kuus inimest. Teise vooru pääses neist vaid kaks kandidaati. Nõukogu valis Paaveli juhikohale tagasi ühehäälselt.

Hetkel kuum