Silvia Kruusmaa • 3. mai 2012 kell 5:22

Sõerd: koalitsiooni suund on selgelt tarbimismakse suurendada

Valitsuskoalitsiooni suund on selgelt tarbimismakse suurendada ja tulumaksu osakaalu langetada ning see on globaalne, mitte Eestis välja mõeldud trend, ütles riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest liige Aivar Sõerd.

Valitsuse heaks kiidetud nelja aasta eelarvestrateegia tõstab tublisti alkoholiaktsiisi ning Sõerd rääkis ETV saates "Foorum", et alkoholiaktsiisi tõus inflatsioonist veidi rohkem ei ole kindlasti maksurahu rikkumine, vahendasid ERR Uudised.

Ka riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester Isamaa ja Res Publica Liidust märkis, et valitsuskoalitsiooni suur erinevus sotsiaaldemokraatide arusaamadest on see, et valitsuse arvates tuleks minna tulumaksustamiselt üle tarbimismaksustamisele.

Alkoholiaktsiisi viieprotsendiline tõus nelja aasta jooksul on tema hinnangul väga mõistlik ja seda eriti olukorras, kus tootjad teavad seda tunduvalt ette.

Aivar Sõerdi sõnul on maksupoliitika oluline vahend konkurentsivõime suurendamiseks ja kui proovida opositsiooni pakutavaid lahendusi nagu proportsionaalse maksusüsteemi asendamist astmelisega, siis mujal riikides on on see juba läbi proovitud ning ettevõtjad ei ole seal sellega rahul.

Hetkel kuum