12. juuni 2012 kell 16:00

Impordihinnad langesid USAs

USAsse imporditud kaupade hinnad tegid maikuus viimase pea kahe aasta suurima languse, ilmestades kütuse ja toidu hindade langust, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.

Impordihinnad tegid, vastavalt analüütikute ootustele, 1%-lise languse, mis on suurim kukkumine alates 2010. aasta juunist.

Võrreldes 2011. aasta maiga, langesid impordihinnad 0,3%. Viimati langesid impordihinnad kuiselt aasta baasil 2009. aasta oktoobris. Aprillis olid impordihinnad aastaga tõusnud 0,9%.

Kui välja jätta kütus ja toit, jäid impordihinnad muutumatuks. Imporditud nafta hind kukkus 4,2%, võrreldes eelmise kuuga, mis on suurim langus alates 2010. aasta maist. Imporditud toidu hind langes 0,7%.

Imporditud kaupade hinnad võisid olla odavamad ka USA dollari väärtuse kasvu tõttu, mis algas 2011. aasta kolmandas kvartalis.

Föderaalreservi juhatuse esimees Ben S. Bernanke ütles, et hindade kasv jääb arvatavasti 2% kanti, mis on ka kooskõlas keskpanga eesmärgiga tagada stabiilsed hinnad ja maksimaalne tööhõive. Ta lisas, et kõrge töötuse määr ja langevad kütuse ja gaasi hinnad peaksid jätkuvalt inflatsioonisurvet ohjeldama.

USA ekspordihinnad langesid mais 0,4%, peale aprillis tehtud samaväärset tõusu. Põllumajandustoodete ekspordihinnad tõusid 0,7%.

Autor: Teele Liblik

Hetkel kuum