17. juuli 2012 kell 15:32

Bernanke: Fed valmis rohkem tegutsema, et tööturgu elavdada

Bernanke teatas täna, et Föderaalreserv on valmis rahaliselt toetama USA majandust, mis on viimastel kuudel tähelepanuväärselt aeglustunud, vahendas finantsuudisteagentuur Reuters.

Ben Bernanke, Föderaalreservi juhatuse esimees, ütles, et majanduse taastumist hoiavad tagasi kitsamad finantsvõimalused, mille on põhjustanud Euroopa võlakriis ja USA fiskaalpoliitikat ümbritsev ebakindlus.

Fed on 2008. aasta detsembrist hoidnud laenuintresse nulli lähedal ja ostnud 2,3 triljoni dollari väärtuses valitsuse ja hüpoteekidega seonduvaid võlgasid, et alandada pikaajalisi intressimääraasid.

Kuna majanduse taastumine pole õnnestunud, on Fed lubanud hoida madalaid intressimäärasid vähemalt 2014. aastani.

Olenemata Föderaalreservi toetusest, kasvab majandus tööpuuduse vähendamise jaoks liiga aeglaselt. USA sisemajanduse koguprodukt esimeses kvartalis kasvas aasta baasil 1,9% ning analüütikud ootavad teise kvartali kasvunumbriks veel madalamat tulemust.

Bernanke toonitas, et tuleb välja töötada kindel pikaajaline plaan USA valitsuse võlataseme vähendamiseks, mis väldiks lähiajal järske kulukärpeid ja maksutõusu.

USA turud langesid Bernanke sõnade järel, tehes tasa varasema tõusu, dollar tõusis. Investorid ootasid kindlamat signaali majanduse stimuleerimiseks.

Autor: Teele Liblik

Hetkel kuum