Ave Lepik • 1. oktoober 2012 kell 8:54

Parts viib äridelegatsiooni Makedooniasse

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts viibib äridelegatsiooni juhina täna ja homme Makedoonias ning esineb seal avakõnega ärikontaktide leidmiseks korraldatud ärifoorumil.

Visiidi eesmärk on kahe riigi majanduskoostöö arendamine ja ärikontaktide loomine.

Energeetika, puidu- ja tekstiilitööstus, IKT ja turism on esmased valdkonnad, kust võib oodata esimesi reaalseid tulemusi kahe riigi majanduskoostöös. Uuringud näitavad, et Makedoonia noortest on üksnes 3% huvitatud ettevõtlusest. Seetõttu pakub Makedooniale huvi ka Eesti kogemus start up´ide loomisel ja ettevõtluse ergutamisel.

"Meie kaubavahetus Makedooniaga oli eelmisel aastal kõigest 654 tuhat eurot, millest eksport moodustas 397 ja import 257 tuhat eurot. Eksportisime Makedooniasse peamiselt toiduaineid, mineraalseid tooteid ning masinaid ja seadmeid, importisime mustmetalltooted ja toiduained," kommenteeris majandusminister Parts.

Ministrit saatvasse äridelegatsiooni kuuluvad ettevõtete omanikud ja juhid firmadest Tallink Grupp, Harju Elekter, Schöttli Keskkonnatehnika, Idea AD, Samelin, Lemeks, Kliko, Sangar, EMI EWT, PTK Avers, jt.

Ministrit saadavad ministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Viljar Lubi ning avalike suhete osakonna juhataja Kalev Vapper.

Hetkel kuum