Indrek Kald • 8. oktoober 2012 kell 12:51

Portaal aitab tarbijail elektrimüüjat valida

Täna tööd alustanud elektrimüüjatest sõltumatu portaali energiaturg.ee abil saavad tarbijad võrrelda eri elektrimüügifirmade hinnapakette ning valida enda jaoks välja sobivaima pakkumise.

"1. jaanuaril 2013 avaneb Eestis elektriturg, mis tähendab, et elektrihind muutub turupõhiseks ning majapidamised ja ettevõtted saavad valida endale nii sobiva elektrimüüja kui ka elektripaketi. Energiaturg.ee portaalis saab  lihtsalt, kiirelt ja tasuta võrrelda elektrimüüjate hinnapakette ning teha enda jaoks sobivaim valik,“ ütles energiaturg.ee juht Moonika Kukke.

Era- ja äritarbijatele mõeldud portaali on kavas koondada kõikide elektrimüüjate hinnapaketid. Kukke lisas, et edaspidi soovib portaal võimaldada ka elektrilepingute sõlmimist.

Tänase seisuga on portaalis olemas kahe ettevõtte – 220 Energia ning Eesti Energia – hinnapaketid, kuid uute elektrimüüjate hindade avalikustamisel jõuavad need ka energiaturg.ee süsteemi. "Kuigi mitmed ettevõtted on teatanud oma kavast hakata elektrimüüjaks, on vaid kaks neist seni oma 2013. aasta hinnapaketid avalikustanud. Seetõttu on tarbijatel mõistlik oodata lisanduvaid pakkumisi, mida edaspidi võrdleme energiaturg.ee hinnavõrdlusportaalis," märkis Kukke.

Elektrimüüja vahetamisel tuleb valik teha 10. detsembriks, nii et klient saaks hakata valitud müüjalt elektrit ostma alates 1. jaanuarist. Samas säilib vahetusvõimalus ka hiljem, kuid tarbijal tuleb arvestada, et müüjavahetuse protsess kestab 21 päeva ja vahetus toimub kalendrikuu vahetumisel, lisaks võib täiendav aeg kuluda eelmise lepingu lõpetamisele.

"Loodame, et tarbijad on aktiivsed ja nõudlikud elektriostjad, kes elektripakettide võrdlemise läbi suurendavad elektrimüüjate konkurentsi turul. Hind võib sõltuda paketitüübist, tarbimiskogusest, lepinguperioodi pikkusest, lepingu sõlmimise hetkest, makseviisist, püsikliendistaatusest ja muudest teguritest," ütles Kukke.

Energiaturg.ee on sõltumatu ja tarbijakeskne elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös advokaadibüroo Glimstedt, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

Capital Milli omanikud on Marko Kull, Igor Mölder ja Tanel ning Aleksandra Samuel.

Hetkel kuum