8. oktoober 2012 kell 21:00

Prototron avalikustas esimesed toetatavad projektid

Eile andis prototüüpide loomise rahastu Prototron üle esimesed finantseeringud, kirjutas ituudised.ee. Esimeses voorus otsustas Prototroni ekspertkogu anda töötavate tootenäidiste ehitamiseks toetusi kolmele parimale meeskonnale summas 25 274 eurot.

Prototroni ekspertkogu esimees Priit Alamäe hindas esitatud taotluste taset väga kõrgeks. “Lisaks ideele olid enamik finalistidest esitanud selge nägemuse, kellele ja miks seda toodet oleks vaja ja kuidas tulemusteni plaanitakse jõuda. Hindasime eelkõige meeskonna tugevust, motivatsiooni ja idee potentsiaali maailmas läbi lüüa. Valitud projektide puhul olen kindel, et prototüübi valmimine on tugev tõuge ettevõtte edasisele läbilöögivõimele,” ütles Alamäe.

Kokku sada ideed. Sajast taotlusest hindasid Prototroni eksperdid toetuse vääriliseks projektid Qminder, Shaka ja Formula Battery Management System.

Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Robert Kiti sõnul näitas esimene taotlusvoor, et ideid noortel leiutajatel jätkub. “Loodame, et nendele ideedele käegakatsutava tulemuse andmine viib meid seniolematute toodeteni ning annab hoogu Eesti nutikale ettevõtlussektorile,” lisas Kitt.

“Kõik esitatud ideed olid väärt edasi arendamist. Loodan, et need meeskonnad, kes seekordses voorus rahastust ei saanud, jätkavad siiski prototüübi idee viimistlemist. Juba 15. detsembril koguneb ekspertkogu uuesti, et välja valida järgmised rahastamist väärivad prototüübid,” ütles Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhatuse liige Pirko Konsa.

“Prototroni näol on tegu ainulaadse ettevõtmisega Euroopas. Paljudes riikides luuakse innovaatilist intellektuaalset omandit, kuid  nende laiem levik jääb prototüübi puudumise taha. Siin on abiks rahastu, mis leiutajatele väljundi annab”, ütles Siemon Smid Tallinna Tehnikaülikoolist.

Kolmel järjestikusel aastal toetatakse uusi nutikaid ideid 120 000 euro ulatuses.

 

Tasub teada

Saja seast jäi sõelale kolm

Qminder (prototüübi maksumus 3100 eurot) ideeks on ehitada portatiivne ja nutitelefoniga suhtlev stend, mis aitab inimestel vältida tüütut järjekorras seismist. Stendi abil saab võtta järjekorranumbri ning näha nutiseadmes reaalajas oma kohta järjekorras ilma kohapeal viibimata.

Shaka (prototüübi maksumus 11 640 eurot) ideeks on ehitada nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade, mis aitab surfaritel ning golfimängijatel saada täpset ilmastikuinfot (sh õhurõhku, õhuniiskust jne).

Formula Battery Management System (prototüübi maksumus 10 534 eurot) ideeks on välja töötada akupakk ja aku juhtimissüsteem, mida saab efektiisuse tõstmiseks kasutada näiteks elektrisõidukites, taastuvenergeetikas või valve- ja kontrollsüsteemides.

Hetkel kuum