Kadri Põlendik • 17. oktoober 2012 kell 15:33

Konkurents energiaturul juba toimib

Energiaturg.ee portaali tegevjuht Moonika Kukke teatas, et Eesti Energia ja 220 Energia korrigeerisid oma hindu.

„Nädalavahetusel tulid Eesti Energia ja 220 Energia oma hindadega alla, nii et need, kes juba tegid oma lepingud ära, on tänaseks natukene kaotanud," rääkis Kukke tänasel seminaril. "Teine muutus oli seoses lätlaste tulekuga - 220 Energia alandas oma lepingu lõpetamise leppetrahvi 20 eurot. See on selge märk sellest, et kui tuleb müüjaid juurde, siis konkurents toimib, kuigi Eesti on väike“

Täna toimus seminar, kus tutvustati avatud elektrituru pakettide võrdlemist võimaldavat uut portaali energiaturg.ee. Lisaks oli 220 Energia muutnud oma pakette selliselt, et kadus võimalus sõlmida leping 12 kuuks.

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik ütles, et hindade muutus oli tavapärane reageering börsisituatsioonile.

„Lähtuvalt sellest, kuidas tulevikutehingute hinnad börsil kujunevad, siis aeg-ajalt ikka vaadatakse neid pakkumisi üle ja tehakse seal vajadusel korrektsioone. Selline hinnakorrektsioon on regulaarne ja tavapärane ning see võib ükskõik millise sagedusega toimuda,“ märkis Vennik ning lisas, et paratamatult võib fikseeritud hinnaga lepingu sõlmimisel tekkida olukord, kus mõni nädal hiljem saaks tehingu teha odavamalt.

Hetkel kuum