12. november 2012 kell 21:00

Eesti idufirma tegi Hiinas suurtehingu

Eelmisel nädalal sõlmis Eesti päritolu firma GuardTime kokkuleppe Hiina suuruselt kolmanda mobiilsideoperaatoriga China Telecom.

Kokkuleppe tulemusena võtab ühtlasi maailma suurim lauatelefoni teenuse pakkuja China Telecom kasutusele GuardTime’i ajatempliteenuse. ASi GuardTime tegevjuht Mike Gault teatas, et Hiina on ettevõtte võtmeturg ning seetõttu on koostöö China Telecomiga suurepärane uudis. GuardTime’i  Eesti juhi Raul Vahisalu sõnul on tehing otseselt seotud oktoobris Hiina valitsuselt saadud tunnustuse ja toetusega.

“Nüüdne koostöö Hiina telekomiga on loogiline jätk pärast seda, kui meid tõsteti rambivalgusse Shanglini auhinna ja riigi toega,” kommenteeris Vahisalu.

Müüb usaldust. “Tegu on 3G mobiiliteenuse osutamisplatvormi võimekuse tõstmisega. Selle platvormi kaudu, mis ühendab kolmandate osapoolte teenuseid, lõppklienti ja mille pakkujaks on China Telecom, saab GuardTime’i usaldusteenust kasutada,” rääkis Vahisalu. China Telecomil on 153 miljonit mobiilsideteenuse kasutajat ning pea 60 miljonit neist on 3G kasutajad.

Tehingu hind on tema sõnul  ettevõtte olemasolu Hiinas: “Tegu on koostöölepinguga. Rahaline kulu on mõlemal osapoolel, mõlemad peame tegema mingeid arendustöid. Otsekulu on lihtsalt meie olemasolu Hiinas.” Ta lisas, et ka tulu saavad mõlemad, sest China Telecomiga sõlmiti nn jagatud tulu kokkulepe.

Ettevõtte Eesti juht ei osanud öelda, kui palju loodetakse uue tehinguga teenida, märkides vaid, et praegu tekitatakse baasvõimekust.

“Me võimaldame usaldust internetis, aga suurusjärk odavamalt kui teised sarnased tehnoloogiad. Tänu sellele ei ole investeeringud suure hulga klientide teenindamiseks nii suured,” rääkis Vahisalu.

Nüüd tuleb see massiefekt mängu, kui palju kliente me siis suudame teenindada ja selle kaudu jõuda lõpuks saadava tuluni. Praegu sõltub see on lihtsalt sellest, kui paljud lisateenused Hiinas hakkavad meie teenust kasutama. Mida rohkem me suudame neid teenuseid tekitada, seda suurem on tulu pool,” selgitas Vahisalu.

Hetkel kuum