Rainer Saad • 12. november 2012 kell 14:31

Maavärina hirmus Jaapan plaanib liikuvaid päikeseenergia jaamu

Ressursivaene Jaapan, mida eelmisel aastal laastasid nii maavärin, tsunami kui ka tuumakriis, otsib sobivat moodust, kuidas vähendada enda sõltuvust tuumaenergiast. Ühe lahendusena võivad selleks olla liikuvad päikeseenergia jaamad, kirjutas Oilprice.com.

Kuigi taastuvenergiaallikad pakuvad küll kõige ohutumaid valikuid, on Jaapan otsustanud, et need peaksid olema kaitstud ka arvukate maavärinate poolt, mis tabavad saareriiki igal aastal. Nutikas idee selleks on paigaldada seadmed liikuvatele alustele.

Tänaseks on Jaapan paigaldanud 100 kilovatise tuuleturbiini poole kilomeetri kaugusele Nagasaki prefektuuri rannikust. Praegu kogutakse turbiini töö kohta andmeid, aga kui projekt õnnestub, paigaldatakse praeguse turbiini asemele 2 megavatine turbiin.

Jaapanlaste ambitsioon energia osas ei piirdu ainult tuuleturbiinidega. Saareriigil on plaanis paigaldada 10 liikuvat päikeseenergia saart, mille koguvõimsus oleks 20 megavatti. Esimesed kaks sellist saart on kavandatud Saitama looduskaitsealale ja Osaka soostunud alale. Kahe saare koguvõimsus on 3 megavatti.  

Hetkel kuum