Rainer Saad • 13. november 2012 kell 7:00

Euro kahe kuu madalaimal tasemel

Euro langes täna dollari vastu kahe kuu madalaimale tasemele, kuna eurotsoon ja Rahvusvaheline Valuutafond ei jõudnud kokkuleppele plaanis, millega vähendada Kreeka võlga. Edasi lükkus ka Kreekale abiraha andmine.

Euro langes dollari vastu 0,2 protsenti 1,2673-ni. Alates oktoobri keskpaigast, mil euro/dollari kurss oli 1,3140, on euro pidevalt langenud, kuna eufooria Euroopa Keskpanga võlakirjade ostmise programmi pärast on hakanud hääbuma.

Eurotsooni rahandusministrid nõustusid Kreekale eelarve eesmärkide täitmiseks andma kaks lisa-aastat, kuid uute väljamaksete osas esialgu mingeid otsuseid ei sündinud. Kreeka parlament võttis enne rahandusministrite kohtumist vastu 2013. aasta eelarve, millega loodetakse kokku hoida 9 miljardit eurot.

„Kui pikendada tähtaega kahe aasta võrra, on selleks vaja rohkem raha ning riigid nagu Saksamaa ja Soome peavad selleks parlamenti minema. Turg on mures, kas kõik ikka sujub nii kergelt,” ütles anonüümseks jääda sooviv Jaapani panga valuutakaupleja Reutersile.

Hetkel kuum