14. november 2012 kell 21:00

LHV küsib raha juurde

Jaanipäeva paiku investoritelt oma tegevuse laiendamiseks 8,6 miljonit eurot saanud LHV Group on investoritelt taas raha juurde küsimas. Järgmisel nädalal hakkab uute miljonite eurode kaasamist arutama kohalikule kapitalile kuuluva panga nõukogu.

LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu kinnitas, et järgmisel nädalal toimuva aktsionäride üldkoosoleku üheks punktiks on allutatud vahetusvõlakirjade emiteerimine kogumahus 4,5 miljonit eurot kaheksa-aastasel perioodil. “Tegu on vahetusvõlakirjadega, mis võimaldavad investoritel võlakirju aktsiateks vahetada. Täpsed võlakirjade tingimused kinnitatakse siiski alles aktsionäride üldkoosolekul,” täpsustas ta. Kilu sõnul on võlakirjad suunatud olemasolevatele ja ka mõnele uuele investorile ning on vajalikud ärimahu kasvatamiseks.Äripäevale teadaolevalt hakatakse võlakirjade pealt investoritele maksma 7% aastaintressi.

2012. aasta esimese üheksa kuuga kasvas nii LHV Panga bilansimaht kui ka hoiuste maht 29%, vastavalt 295 miljoni ja 270 miljoni euroni. Panga laenu- ja võlakirjaportfell on üheksa kuuga kasvanud vastavalt 33% ja 53% (89 ja 116 miljoni euroni). Kilu väitel peab LHV Group ärimahtude kasvu tõttu veel vähemalt igal kolmel järgneval aastal ettevõttesse lisakapitali kaasama.

Pangal varuks veel üks rahasüst. Lisaks praegu käsil olevale kapitali kaasamisele on  pangal veel eelnevalt suvest kokku lepitud rahasüst. Juunis emiteeris LHV Group aktsiaid koguväärtuses 8,6 miljonit eurot. Sellest 6 miljonit eurot liikus edasi LHV Panka ja 0,5 miljonit eurot LHV Varahaldusse. LHV Groupi kapitali tõstmisest järele jäänud 2,1 miljonit eurot on valdusfirma kontodel reserviks võimalike investeeringute teostamiseks.

LHV Groupi üks eesmärke on oma aktsiad 2015. aasta teisel poolel Tallinna börsil  emiteerida. Suvel toimunud suunatud aktsiaemissiooni käigus märkis panganduskontsern, et loodab oma turuväärtust kolme aasta pärast kasvatada 200 miljoni euroni. Toona hinnati pangagrupi väärtuseks 45–55 miljonit eurot.

Hetkel kuum