Romet Kreek • 16. november 2012 kell 13:24

Skano teenis 71 000 € kasumi

Skano III kvartali koondkasumiks kujunes 71 000 € võrreldes mullu sama perioodi 2,381 miljoni eurose kasumiga, teatas ettevõte börsile.

Varem Viisnurga nime kandnud ettevõtte puhaskasum vähenes 2,402 mln eurolt 44 000 eurole.

Käive kasvas 12,7 protsenti, 4,708 mln eurole. Turgude lõikes on käive kasvanud Venemaal, Suurbritannias, Lätis ja Hollandis. Enam on vähenenud Soome osatähtsus käibes.

Mööblivabriku kasum vähenes 55 protsenti, 58 000 eurole. Mööbli jaemüük tuli välja tuhande eurosest kahjumist. Seekord teeniti 3000 eurone kasum. Ehitusmaterjalide kasumiks kujunes 25 000 eurot (mullu 2,357 mln eurot). Ehitusmaterjalide divisjonis oli 2012 aasta kolmanda kvartali müügitulu 3,0 mln eurot ja kasum 25 tuhat eurot. Eelmise aasta samal perioodil oli divisjoni käive 2,3 mln eurot ja põhitegevuse kahjum 98 tuhat eurot. Koos Püssi tehase soodusostust saadud kasumiga oli 2011. aasta kolmanda kvartali kasum 2,4 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aastaga on divisjoni käive kasvanud 655 tuhat eurot (28%). Käibe kasv tuli peamiselt Püssi naturaalsete puitkiudplaatide tehase toodete müügist.

Oluline on märkida, et tänu suurtele püsikuludele tuleb tehase kasumlikuks opereerimiseks käivitada seda võimalikult suurel võimsusel, mis tagab madalama toote keskmise omahinna. Täna on optimaalsest tunduvalt kõrgema omahinna põhjustanud suuresti ka tehnoloogilised seisakud ja seadmete ümberehitus tagamaks paremat efektiivsust. Sellega on ettevõte tänaseks saavutanud kulutaseme, kus oktoobrikuu keskmine tootmise omahind oli 18% madalam kolmanda kvartali keskmisest. Samas näeb ettevõte jätkuvalt olulist reservi omahinna edasiseks alandamiseks järgmiste kvartalite jooksul.

Oleme jätkuvalt kindlad, et Püssi ost oli keskpikas perspektiivis väga hea otsus ja peale nimetatud tehases oluliste tehnoloogiliste ja protseduuriliste muudatuste tegemist suudame viia omahinna madalamale, kui me enne tehase ostu ootasime, teatas ettevõte.

Pärnu kiudplaaditehase põhitootmisliin töötab neljandas kvartalis vähendatud võimsusel. Siseviimistlusplaatide Isotex liinidel kasutatakse vastavalt vajadusele ühte või kahte vahetust. Püssi tehas töötab madalast nõudlusest tingituna 2012 aasta neljandas kvartalis umbes 70% võimsusega.

2012 aasta neljandas kvartalis prognoosib ettevõte mööbli jaemüügi kasvu võrreldes kolmanda kvartaliga.

Hetkel kuum