18. november 2012 kell 21:00

Reformi reiting langes

Valitseva Reformierakonna toetus langes novembris viimase kolme aasta madalaimale tasemele ning ühtlustus sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna toetusega, kirjutas ERR Uudised.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale hääle 26 protsenti valijatest, selgus ERRi uudistetoimetuse tellitud Emori küsitlusest. Veel oktoobris oli Reformierakonnal toetajaid 32 protsenti ja augustis 39 protsenti.

Reformierakonnal õnnestus siiski säilitada napp edu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Keskerakonna ees, kuid reitingute vahe ei ole statistiliselt oluline.

Emori uuringuekspert Aivar Voog seletas ERRi uudisteportaalile Reformierakonna toetuse langust nende tegevuse lauskriitikaga, mis on valitsenud meedias juba alates oktoobrikuu teisest poolest.

“Osa endisi Reformierakonna toetajaid on nähtavasti läinud üle valitsuskoalitsiooni partneri IRLi toetajate hulka,” märkis Voog.

Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke sõnul kajastab Emori uuring kriitikat parteide aadressil – Reformierakond on sellest õppinud ja asub küsimustega tegelema.

“Reformierakonna toetus kajastab kriitikat nii meie kui ka teiste erakondade aadressil. Valitsuse juhterakonnana kanname seda vastutust kindlasti teistest enam. Oleme toimunust õppinud, kriitika vastu võtnud ja tegeleme küsimustega, mis hetkel aktuaalsed,” sõnas ta.

Peaminister Andrus Ansip kinnitas ERRi raadiouudistele, et kuigi Reformierakonna toetus langes novembris kolme aasta madalaimale tasemele, oli see rõõmustav tulemus.

“Vaatamata lauskriitikale toetab 26 protsenti Eesti elanikest Reformierakonda – see on muidugi rõõmustav tulemus,” ütles Ansip.

Hetkel kuum