Indrek Kald • 30. november 2012 kell 9:31

Reform ja IRL: riigikogu töö halvamine on küüniline

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Jaanus Tamkivi ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni juhi Kaia Iva sõnul on opositsiooni tegevus parlamendi töö halvamisel küüniline.

Opositsiooni ettepanekud ei anna inimestele reaalset tulu, teatasid koalitsioonipoliitikud, kutsudes Keskerakonda ja sotse üles lõpetama riigikogu töö takistamist.

Tamkivi sõnas, et riigikogu tööd takistava obstruktsiooni õigustamine elektriaktsiisi alandamise sooviga on Keskerakonna poolt küüniline. "Elektriaktsiisi langetamise mõju on 3% elektriarvest, mis tähendab, et keskmise arve kohta jääb see ühe euro piiresse. Selle muudatusettepaneku katteallikaks pakub Keskerakond kõrgemat astmelist tulumaksu ehk iga elektrilt kokkuhoitud euro kohta võtaks Keskerakond inimestelt kõrgema tulumaksuga enam kui kaheksa eurot tagasi," selgitas ta.

"Riigikogu töö halvamisega takistab opositsioon vastu võtmast eelarvet, mis tõstab palku ja pensioneid ning kahekordistab lastetoetused," lisas Tamkivi.

IRLi fraktsiooni juhtiv Kaia Iva lisas, et elektriarvet aitab reaalselt vähendada taastuvenergia toetuste kärpimine 18% võrra. "Samuti võimaldab inimestel kuludelt kokku hoida korteriühistutele antav toetus majade energiasäästlikuks ehitamisel," märkis ta.

"Järgmisest aastast alaneb ka töötuskindlustusmakse, mis jätab keskmiselt igale perele 180 eurot aastas rohkem kätte," lausus Iva.

Tema sõnul on koalitsioon eelarvet menetlenud tasakaalukalt ja valmis arvesse võtma mitmeid opositsiooni poolt esitatud ettepanekuid.

Hetkel kuum