Romet Kreek • 6. detsember 2012 kell 8:08

City Service vallutab Poola turgu

Leedu City Service ostab 100 protsenti Poola ettevõttest Zespól Zarzadców Nieruchomosci WAM (ZNN), teatas ettevõte börsile.

City Service’i ja ZNN töötajad jõudsid kokkuleppele sotsiaalpaketi osas. Lepingu sõlmimine oli Poola rahandusministeeriumi eeltingimus ettevõtte erastamiseks.

„Poola turule sisenemine on City Service’i ajaloos tähtsaim samm alates 2006. aastast, kui me alustasime tegevusi St. Peterburgis,“ ütles City Service peadirektor Žilvinas Lapinskas. „ZZN on Poola suurim korteriühistutele haldusteenuseid pakkuv ettevõte, kelle hallata on 8,5 mln ruutmeetrit. See moodustab vaid 3,4 protsenti Poola turust, mistõttu me peame seda ostu väga oluliseks platvormiks astumaks suurele ja perspektiivikale turule. Plaanime Poolas pakkuda teenuseid mitte ainult korteriühistutele, vaid ka äri- ja tööstushoonetele ning avaliku sektori objektidele.“

ZNN haldab 8,5 mln ruutmeetrit kortermaju ja tal on 22 kontorit Poola suuremates linnades. Teenuseid pakutakse umbes 4000 korteriühistule. Kokku on Poolas umbes 146 000 korteriühistut 250 miljoni ruutmeetrise pinnaga. Lisaks on Poolas 3700 korterikooperatiivi 150 mln ruutmeetrise pinnaga.

ZZN pakub korteriühistutele ehitusteenust, tehnilist järelevalvet, koristus ja teisi kommunaalteenuseid, kuid varustab ka mõnda hoonet küttega.

Hetkel kuum