Rainer Saad • 18. detsember 2012 kell 8:20

Maailma rikkaim mees saab Euroopas suurkahjumeid

Maailma rikkaim mees Carlos Slim on saanud 2 miljardit eurot kahjumit, kuna investeeringute väärtus kahte Euroopa suurimasse telekomifirmasse on langenud.

Ladina-Ameerika suurim telekomioperaator America Móvil, mille omanik on Slim ja tema perekond, tegi sel suvel ligi 4 miljardi euro suuruse investeeringu Hollandi telekomi KPN ja Telekom Austriasse, kirjutas Financial Times.

Varahaldusgrupi Bernsteini hinnangul on Slimi 23 protsendilise osaluse väärtus Telekom Austrias langenud 42 protsenti ning 28 protsendiline osalus KPN-is langenud 46 protsenti.

America Móvil ei ole avalikustanud Telekom Austria ostuhinda, kuid on öelnud, et kulutas KPN-ile 3 miljardit eurot ja ülejäänud investeeringutele Euroopas 950 miljonit eurot. Eilsete sulgemishindade järgi on ligi 4 miljardi euro suurune investeering langenud 46-47 protsenti kuskil 1,8 miljardi euroni. KPN on suurim America Móvili investeering väljaspool Ladina-Ameerikat.

„Keegi pole eksimatu, isegi mitte maailma rikkaim mees,” ütles Bernsteini vanemanalüütik Robin Bienenstock. "Ta võiks oma raha tagasi teenida, kuid selleks kulub aastaid."

Bloombergi miljardäride indeksis on Carlos Slim 76 miljardi dollariga (57,7 miljardit eurot) esikohal.

Hetkel kuum