Kristi Malmberg • 22. mai 2013 • 1 min
Jaga lugu:

PKC Eesti käive ja kasum kahanesid

Seni eduka PKC Eesti käive ja kasum vähenesid mullu, põhjuseks nõudluse vähenemine juhtmekimpe tegeva firma toodangu järele.

Ettevõtte käive oli majandusaasta aruande kohaselt eelmisel aastal 134,3 miljonit eurot, kahanedes aasta varasemaga võrreldes 15,9%. Ärikasum oli 19,4 miljonit eurot, mis moodustab käibest 14,4%.

Ettevõtte puhaskasumiks 2012. aastal kujunes 19,1 miljonit eurot, mis moodustab käibest 14,2%. Aasta varem oli ettevõtte kasum 25 miljonit eurot.

Dividende PKC Eesti eelmisel aastal välja ei maksnud.

Mullu oli ettevõtte keskmine töötajate arv 1109. Aasta lõpus töötas PKC Eestis 1163 inimest. Samas 2011. aastal oli keskmine töötajate arv 1222 töötajat, aasta lõpus töötas PKC Eestis 1112 inimest.

Eelmine aasta ei olnud PKC Eestile nii edukas kui varasem, nii käive kui kasum langesid, nentis ettevõtte juhatuse esimees Ivo Volkov majandusaasta aruandes. PKC Eesti müügitulu struktuuris olulisi muutusi ei toimunud, ettevõte eksportis 99,5% oma toodangust, sellest enamuse Euroopa Liidu riikidesse.

Käibelanguse taga on põhiliselt majandussurutises Euroopa turu vähenenud nõudlus, märkis Volkov. Kasumi langus võrreldes käibelangusegaoli ebaproportsionaalselt suur. Olulist rolli kasumi languses omab surve palkadele ja kasvanud kulud energiale, kinnitas ta.

Rahule ei saa me jääda tootlikkuse arengusuunaga – meie palgakulud kasvasidkiiremini, kui meie tegevuste efektiivsus, nentis firmajuht.

2013. aastaks prognoositakse Euroopas jätkuvat raskeveokite tootmismahtude langust ning sellest lähtuvalt prognoosib ettevõte mõningast tellimusmahtude langustrendi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt