Indrek Kald • 27. november 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Turistid üürivad pühadekortereid

Tallinna hotellides peatumise kõrval on Vene turistid aina enam hakanud eelistama ka mugavaid südalinnakortereid.

Tema sõnul hoogustavad lähenevad pühad ja aastavahetus kesklinna üüriturgu. "Põhjuseid selliseks valikuks on kaks. Esiteks hotellikohtade nappus ja nende kallinemine aasta lõpus ning teiseks ka soov omada privaatsust, suuremat pinda ja kööki," märkis ta pressiteates.

Eelistatuimad on kahetoalised korterid uutes, peamiselt vanalinna ümbruskonnas asuvates majades. "Kui saabub suurem seltskond, üüritakse ka avaramaid kortereid. Pakutavad pinnad peavad olema täielikult möbleeritud, varustatud voodipesu, kööginõude ja olmetehnikaga. Kirss tordil on jõulukaunistused, lillebuketid, puuviljavaagen ning šampanja. Ilusad ja sõbralikud pisidetailid panevad idanaabritel silmad särama," selgitas Mast.

Venemaalt tulevad turistid üürivad korteri mõneks päevaks, aga ka nädalaks. "Kui ollakse kauem, käiakse vahepeal ka mujal Eestis või Riias, samas üüri makstakse ka ära oldud aja eest," lisas Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler.

"Sarnaselt hotellidele makstakse ka siin päevahinda, mis on enamasti vahemikus 200-300 eurot. Kuid südalinnast mõnevõrra eemal võib sarnase korteri üürida ka 50 euro eest," selgitas Mast.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt