Riigikogu liikme Tõnis Paltsi (IRL) sõnul vähendab ettevõtetele tulumaksu kehtestamine maksulaekumist.
Kommenteerides
ERRi uudisteportaalile professor Urmas Varblase arvamust ettevõtete tulumaksusoodustuse kaotamise osas ütles Palts, et see ei lahendaks probleeme.
"Ettevõtetele tulumaksu kehtestamine oleks ettevõtete efektiivsuse ehk konkurentsivõime maksustamine, mis kokkuvõttes viib maksude laekumise vähenemisele," rõhutas Palts.
Urmas Varblase hinnangul on tulumaksuvabastus jäänud ajale jalgu, sest soodustab investeeringuid asjadesse, kuid selle võiks mõelda rohkem inimvarale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Palts ütles aga, et ettevõtte tulumaksu kehtestamisega maksustataks sisuliselt ka ettevõtja kasumist tehtavad investeeringud inimkapitali, lahenduseks soovitas ta tulumaksuvaba miinimumi tõstmist 500 euroni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!