Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul tuleb Eestil konkurentsivõime parandamiseks leida täiendavaid võimalusi maksude alandamiseks.
"Riigid on omavahel tihedas konkurentsis oma maksusüsteemide arendamisel eesmärgil meelitada riiki investeeringuid ja välisfirmasid. Rootsi riik on selles vallas astunud suure sammu edasi, langetades alates käesoleva aasta algusest ettevõtte tulumaksu seniselt 26,3 protsendilt 22 protsendile," ütles ta pärast tänast Eesti ja Rootsi parlamentide rahanduskomisjonide kohtumist.
"Ettevõtte tulumaksu langetamisega tahab valitsus meelitada rahvusvahelisi suurfirmasid Rootsi investeerima ja töökohti looma. Ettevõtte tulumaksu vähendamist on Rootsi valitsus põhjendanud ka OECD hinnanguga, mille järgi ettevõtte tulumaks on ettevõtluskliima jaoks kõige kahjulikum maks," lausus Sõerd.
Reformierakondlasest parlamendisaadiku sõnul on Eestis ettevõte teenitud kasum küll tulumaksust vabastatud ning alates 2015. aastast alaneb meie tulumaksumäär 20 protsendile, aga arvestades meie naaberriikide, sealhulgas ka Läti astutud samme, tuleb leida võimalusi ka Eestis maksusüsteemi konkurentsivõime parandamiseks.
Tänasel kohtumisel käsitleti peamiselt Euroopa liidu finantsraamistikku puudutavaid küsimusi, Eesti eurole ülemineku kogemusi, majanduskriisi ületamist, tööturu ja maksupoliitika küsimusi ning pangandusjärelevalve süsteemi puudutavaid teemasid.
Seotud lood
Advokaadibüroo Raidla Ellex nõunik Tõnis Vahesaar tegi kolm maksuettepanekut, mida ettevõtjad kommenteerida ei taha ning mida ministrid avasüli vastu ei võta.
Riigikogu liikme Tõnis Paltsi (IRL) sõnul vähendab ettevõtetele tulumaksu kehtestamine maksulaekumist.
Kuigi meil ei ole päris kindlaid andmeid, kas paremini töötab astmeline või mitteastmeline maksusüsteem, on kindel, et mida lihtsam süsteem, seda parem riigi majandusele, rääkis Ago Vilu.
IIZI finantsjuhi Kaido Kepi sõnul jõuab majanduskasvu üldine aeglustumine kindlustussektorisse viitega, mistõttu on tunda turul kerget jahenemist.
Enimloetud
3
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Tagasi Äripäeva esilehele