Indrek Kald • 4. veebruar 2013 kell 14:35

Sõerd: konkurentsivõime parandamiseks tuleb makse alandada

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Aivar Sõerdi sõnul tuleb Eestil konkurentsivõime parandamiseks leida täiendavaid võimalusi maksude alandamiseks.

"Riigid on omavahel tihedas konkurentsis oma maksusüsteemide arendamisel eesmärgil meelitada riiki investeeringuid ja välisfirmasid. Rootsi riik on selles vallas astunud suure sammu edasi, langetades alates käesoleva aasta algusest ettevõtte tulumaksu seniselt 26,3 protsendilt 22 protsendile," ütles ta pärast tänast Eesti ja Rootsi parlamentide rahanduskomisjonide kohtumist.

"Ettevõtte tulumaksu langetamisega tahab valitsus meelitada rahvusvahelisi suurfirmasid Rootsi investeerima ja töökohti looma. Ettevõtte tulumaksu vähendamist on Rootsi valitsus põhjendanud ka OECD hinnanguga, mille järgi ettevõtte tulumaks on ettevõtluskliima jaoks kõige kahjulikum maks," lausus Sõerd.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku sõnul on Eestis ettevõte teenitud kasum küll tulumaksust vabastatud ning alates 2015. aastast alaneb meie tulumaksumäär 20 protsendile, aga arvestades meie naaberriikide, sealhulgas ka Läti astutud samme, tuleb leida võimalusi ka Eestis maksusüsteemi konkurentsivõime parandamiseks.

Tänasel kohtumisel käsitleti peamiselt Euroopa liidu finantsraamistikku puudutavaid küsimusi, Eesti eurole ülemineku kogemusi, majanduskriisi ületamist, tööturu ja maksupoliitika küsimusi ning pangandusjärelevalve süsteemi puudutavaid teemasid.

Hetkel kuum