Indrek Kald • 6. veebruar 2013 kell 14:29

Maksuamet vähendab osadel firmadel tollikontrolli

Maksu- ja tolliamet vähendab osadel firmadel tollikontrolli.

Amet korraldas täna esimese volitatud ettevõtjate ehk AEOde ümarlaua, et tugevdada tollivaldkonnas koostööd ettevõtjatega, kes on oma prioriteediks seadnud kõrge usaldusväärsuse tagamise tolliformaalsuste teostamisel.

Ameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul on nende üheks oluliseks eesmärgiks arvestada üldise tollikorralduse planeerimisel volitatud ettevõtja ehk AEO staatusega.

"Räägime näiteks volitatud ettevõtjate kõrgema usaldusväärsuse arvestamist tolli tagatiste määramisel, mis omakorda tähendab nendele ettevõtjatele tagatiste summade vähendamist. Aga samuti volitatud ettevõtjate suhtes kontrollide vähendamisest, tagades neile kiirema tollivormistuse," selgitas ta.

Uue koostöövormi eesmärgiks on anda volitatud ettevõtjatele ülevaade tollivaldkonna arengusuundadest, tuvastada lahendamist vajavaid kitsaskohti ning koostöös leida nii maksuhaldurit kui ettevõtjaid rahuldavad lahendused.

Täna toimunud ümarlauale olid kutsutud kõik ettevõtjad, kellele on juba väljastatud või kes taotlevad volitatud ettevõtja sertifikaati. Ümarlaual andis maksu- ja tolliamet  ülevaate oma strateegilistest eesmärkidest ja tutvustas algatusi, mis on suunatud volitatud ettevõtjatele tolliformaalsuste kiirendamiseks ja lihtsustamiseks.

Hetkel kuum