Indrek Kald • 11. veebruar 2013 kell 11:14

Ühinemisest loobumine viis Vormsi vallavanema ametist

Juulist 2010 Vormsi vallavanema ametit pidanud Urmas Pau lahkub ametist, sest volikogu lükkas tagasi Nõva ja Noarootsi tehtud liitumisläbirääkimiste alustamise ettepanekud.

"Kui seni on meil volikoguga visioonid ühtinud, siis selle otsuse valguses ei ole mul võimalik volikoguga nõustuda ning vallajuhina jätkata," lausus Pau. "Vormsil on tõesti läinud hästi, aga pikemas perspektiivis tuleb kindlasti puudu võimekusest tagada vajalike teenuste kvaliteet ning areng. Selge on, et läbirääkimised ei pruugi alati soovitud tulemuseni viia, aga kui volikogu on seisukohal, et nii väike omavalitsus on võimeline tagama oma elanikele heal tasemel elukeskkonna ning teenuste arengu, siis minu arvates see nii ei ole," rääkis ta.

"Ma ei saa iseendaga vastuollu minna ning jätkata panustamist Vormsi arengusse arusaamisega, et varem või hiljem see seiskub ja et olen lasknud käest hea võimaluse luua võrdväärse partnerina läbirääkimistes uued võimalused mitte ainult vormsilastele, vaid suurele osale Läänemaa elanikest," lisas Pau.

Ta jätkab volikogu liikmena ja on andnud nõusoleku viia projektijuhina lõpuni pooleliolevad projektid.

Kuni 15. veebruarini vallavanemana ametis olev Urmas Pau ei pidanud võimalikuks jätkata Vormsi vallavanemana pärast 28. jaanuaril toimunud volikogu istungit, kus lükati tagasi Nõva ja Noarootsi vallavolikogude ettepanekud alustada liitumisläbirääkimisi.

Vormsi volikogu esimehe Ivo Sarapuu sõnul on  2009. aasta valimised võitnud valimisliit teinud head tööd ning enamik eesmärke on täidetud just Urmas Pau juhitud vallavalitsuse töötamise ajal.

"Volikogus olid valimisliidu liikmed läbirääkimiste poolt," ütles Sarapuu. "Kahtlemata on kahju, aga kui inimene sisemiselt tunneb edasise töö edukaks tegemiseks vastuolu, siis ei saa teda kinni hoida."

Hetkel kuum