Anu Jõgi • 12. märts 2013
Jaga lugu:

Tallinn müüb mõis-spordibaasi

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Illuste mõisa kinnistu müügi otsuse eelnõu, ERI Kinnisvara on kinnistu hinnanud 105 000 eurole.

Illuste mõis asub Pärnu maakonnas Varbla vallas Paatsalu külas. Kinnistu pindala on 10,15 ha jamaakasutuse sihtotstarve on ühiskondlike ehitiste maa. Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt pannakse kinnistu enampakkumisele alghinnaga 105 000 eurot.

Spordibaasina kasutatav Illuste mõisa kinnistu läks omandireformi tulemusena 2000. aastal Tallinna linna omandisse.

Tallinna linnavalitsus on jõudnud arusaamisele, et kinnistut koos erinevate rajatiste ja mõisahoonega ei ole otstarbekas senisel viisil edasi kasutada ning laagrikompleks ei ole linna valitsemiseks ega muude linna ülesannete täitmiseks vajalik. Mõisahoone on amortiseerunud ning vajab suuremahulisi investeeringuid.

„Enampakkumise tulemusel mõisakompleksile võimeka investori leidmisel tekiks atraktiivse vaatamisväärsuse ja teenusepakkuja näol piirkonda lisaväärtus,“ ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Kinnistul asuvad mõisa peahoone, abihoone, elamu, puhkemaja, kuur, kelder, pesuruum, pumbamaja, 20 telkmaja ja 19 puittelki ning väravpalliplats, korvpalliplats ja katusealune (kokku 50 ehitist).

Illuste mõisa peahoone, Illuste mõisa tall-tõllakuuri varemed ja Illuste mõisa park on tunnistatud kinnismälestisteks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum