Sirje Rank • 1. aprill 2013 kell 13:51

Küpros teeb panuse kasiinodele

Küprose president on valmis riskima kiriku vihaga, lülitades oma 12 punktist koosnevasse majanduse päästmise plaani ka hasartmängude keelu tühistamise, kirjutab The Guardian.

Siiani on hasartmängud lubatud olnud vaid riigi põhjaosas, Türgi poolel. Plaan sarnaneb Hispaania kavale luua Madridi lähistele hasartmängukeskus EuroVegas.

Teistest ettepanekutest loetles president pühapäeval avaldatud ajaleheintervjuus maksusoodustusi Küprosele reinvesteeritud kasumilt, meetmeid, mis ajendaks rendipindade omanikke üüri langetama, vahendeid elektrienergia kulude vähendamiseks. Pangad peaksid laenu andma pikemaks ajaks ja madalama intressimääraga ning firmad palkama valdavalt Küprose elanikke.

Seni on Küprose suurimaks majandusharuks olnud finantsteenused ning turism. IMFi ja ELi abilaenu saamiseks tuleb Küprosel riigi kahest suurimast pangast üks restruktureerida ja teine sulgeda ning võtta finantssüsteemi stabiliseerimiseks matti ka kindlustamata hoiustelt. Küprose majandusele prognoositakse kõigest sellest ränka tagasilööki.

Hetkel kuum