10. aprill 2013
Jaga lugu:

Incap kasutab Eestit kulude vähendamiseks

Eile käibe kukkumisest teatanud Soome elektroonikatööstus Incap Oyj jätkab sel aastal tegevuse üleviimist Soomest Eestisse ja Indiasse.

Eile teatas Soome elektroonikatööstus Incap börsile, et Kuressaare tehases on tööaega lühendatud ning kogu tehase töötajaskond teeb aprillis ja mais neljapäevaseid töönädalaid.

Incapi kommunikatsioonidirektor Hanneli Pölla sõnas, et see ei ole Eesti töötajatele just rahuldustpakkuv otsus. “Muidugi mõista oleksid nad valmis töötama viis päeva nädalas. Nad ei ole olukorra üle just rõõmsad. Ettevõte ei tahtnud otsust teha, aga see oli vajalik. Peame olukorrale reageerima,” kommenteeris Pölla. Tema kinnitusel kestab neljapäevane töönädal mai lõpuni. “Pärast seda tuleme viiepäevase töönädala juurde tagasi,” kinnitas Pölla.

Otsus vähendada tööpäevade arvu nädalas neljale puudutab Pölla sõnul mitte ainult tehasetöölisi, vaid ka kontoritöötajaid.

Praegu pole juhtkonnal plaani töötajaid koondada.

“Tavaliselt on keeruline nii vara – aprillis – näha, kuidas turg areneb. Niisiis praegu me rohkem otsuseid ei tee, jälgime olukorda,” sõnas Pölla.

Ettevõtte teatel loodetakse hangete efektiivistamise, Helsingi tehase sulgemise ja kontserniteenuste toomisega Eestisse tänavu kokku hoida 2,3 miljonit eurot.

Eile teatas Incap, et kontserni käive jääb tänavu väiksemaks mullusest 64 miljonist eurost.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas