• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Paide abilinnapea müüs firmad kelmile

  Äsjastel valimistel Paide linnapeaks kandideerinud reformierakondlane Janno Lehemets loobus nädal pärast valimisi kahest oma firmast, neist üks on raskustes. Abilinnapea Lehemets põhjendab sammu sooviga taanduda ettevõtlusest ning panustada rohkem linnavalitsuse tööle ja perele.

  28. oktoobriks oli Lehemets müünud 2011. aastal asutatud rahalistes raskustes BQ Transport OÜ ja 2012. aastal asutatud Transvel Logistika kelmuste eest karistatud Siim Niinemägile.
  Esimene firma on inkassofirma makseraskustes firmade nimekirjas. Ettevõttel oli reedese seisuga enam kui 15 000eurone maksuvõlg. Transvel Logistika nimi muutus pärast omanikevahetust Kosmos 98 OÜks ja ettevõte registreeriti Paidest ümber Viimsisse.
  Firmad ostis kohtulikult karistatud Siim Niine­mägi. Ta keeldus tehingut kommenteerimast. “Tutvudes saadetud küsimustega, leidsin, et minuga seotud äriühingud on teema, mida ma ei pea vajalikuks ajalehes kajastada, ning jääb arusaamatuks ajakirjanduse huvi nende vastu!” vastas Niinemägi e-kirja vahendusel.
  Janno Lehemets: suur risk, halb õnn
  Paide linnapeaks kandideerinud reformierakondlane Janno Lehemets selgitab e-kirjas, et ei leidnud linnavalitsuse töö kõrval mahti ettevõtluses püsida. “Halb äriõnn, suur risk,” loetleb ta põhjusi, miks ettevõttel võlad tekkisid.
  BQ Transport on Julianus Inkasso võlglaste nimekirjas. Miks on ettevõte võlglaste nime­kirjas? Ettevõttel on võlgnevusi, mis on maksetähtaja ületanud.
  Äriregistrist selgub, et ettevõtte omanik ei ole enam Teie. Kas müüsite ettevõtte maha või miks omanik vahetus? Müüsin ettevõtte maha, kuna olen otsustanud ettevõtlusest taanduda.
  Miks ettevõttel võlad tekkisid? Mitmete asjaolude kokkulangemisel. Halb äriõnn, suur risk.Samas, kuna minu põhitöö on viimased 9 kuud olnud linna­valitsuses, siis õhtutundidest jääb napiks, et edukalt ettevõtluses püsida. Tunnistan, et olen võtnud enda jaoks kanda liiga suure töökoorma.
  Kellele on ettevõte võlgu? Ette­võttel oli nõudeid ja kohustusi mitmetele partneritele. Ettevõtte juhtimisega tegeleb edasi uus omanik.
  Samuti müüsite Transvel Logistika OÜ. Miks? Lõin ka selle firma enne linnavalitsusse tööle minemist.Plaan oli teha sellest logistikateenust pakkuv ettevõte, kuid praegu pole selle edendamiseks aega ega jaksu.
  Miks toimusid mõlemad tehingud pärast valimisi? Sain valimistel suure toetuse, 218 häält Paide linnas, mis on läbi aegade paremuselt kolmas reformierakondlase tulemus Järvamaal kohalike omavalitsuste valimistel. Sellest sain kindlust, et valijad soovivad mind jätkuvalt näha linnavalitsemise juures, millest tulenevalt soovin ettevõtlusest loobuda.Meie peres kasvab kaks last, kellele soovin pühendada õhtutunnid, mitte ajada sel ajal ettevõtlusasju.
  Millal langetasite otsuse ette­võtted müüa? Ettevõtlusest taandumise otsustasin linna­valitsusse tööle asumisel. (Paide linnavolikogu kinnitas 14. veebruaril sotsiaal- ja haridusvaldkonda juhtivaks abilinnapeaks senise linnavoliniku Janno Lehemetsa – toim).
  Millises seisus olid ettevõtted müügihetkel? Ettevõtted tegutsevad.
  Mis sõnumi Te saadate oma võla­usaldajatele, kuna Teie juhtimise all on tekkinud kohustused? Ettevõtetel on nii kohustused kui ka nõuded.
  Kui kaua ja kuidas tunnete Siim Niinemäge? Olen temaga kokku puutunud vaid seoses nende kahe ettevõtte müügiga.
  Miks müüsite just talle? Konkureerivaid pakkumisi kahjuks polnud.
  Kui Te ostjat varem ei tundnud, kuidas temani jõudsite? Ostja võttis ühendust, kuna oli kuulnud minu müügisoovist.
  Kummalgi ettevõttel ei ole esitatud majandusaasta aruannet. Miks? Ühel ettevõttel on aruanne hilinenud peaaegu kolm kuud, mille põhjus on minu ajanappus. Sellega lubas tegeleda uus juhatuse liige.Teisel ettevõttel saabub aastaaruande kohustus järgmise aasta juulis, sest esimene aasta  polnud terve majandusaasta.
  Kui suurte äridega on tegemist? Tegemist on väikeette­võtetega. Käive oli suurusjärgus 120 000 eurot aastas. Kasumisse jõuab see tegevus ehk uue juhi käe all.
  Kui palju ettevõtteil töötajaid oli? Alla viie.
   
  Kes on kes
  Siim Niinemägi
  Kelmuse eest karistatud kolmeaastase vangistuse ja kolmeaastase katseajaga. Müüs liisingufirmadele mitme miljoni krooni eest varastatud või olematuid autosid. Pidi maksma trahvi 32 959 eurot.Kohtu all 2000. aastal amfetamiini ja ecstasy-tablettidega äritsemise süüdistusega. Koos temaga olid kohtu all ka Tauno Veri, Marek Udras ja Marek Sool. Teda süüdistati suures koguses narkootilise aine omamises ja edasiandmises.
   
  Tasub teada
  Siim Niinemägiga seotud ettevõted
  Solid Kinnisvara OÜ – juhatuse liigeEuropean Builders OÜ – juhatuse liigeHiiumaa Puhkekeskused OÜ – juhatuse liige ja 100% osanik. Keelumärge 3. järjekoht. Keelumärge 2. järjekoht. Keelumärge 1. järjekoht.A Team Solutions OÜ – juhatuse liige ja 100% osanikSundrop OÜ – juhatuse liige (maksuvõlg)Stoiler OÜ – juhatuse liige (maksuvõlg)Prime Trade OÜ – juhatuse liige (maksuvõlg)SN-Rakendus OÜ – juhatuse liigeTransvel Logistika OÜ – osanik ja juhatuse liige Janno LehemetsTööõpetuse õpetaja OÜ – juhatuse liige.
  Janno Lehemetsaga seotud ettevõted
  OÜ Ferton Metall (kustutatud) – dokumendihoidjaKesk-Eesti Noorsootöö Keskus – nõukogusAjakeskus Wittenstein SA – nõukogu liigeJCI Paide MTÜ – juhatuse liigeSihtasutus Järvamaa Arenduskeskus – nõukogusJärvamaa Noorte Reformiklubi – likvideerijaSihtasutus Paide Haldus – nõukogusOÜ Kontorikuller – juhatuse liigeTransvel Grupp OÜ – osanik ja juhatuse liigeOÜ Sound Factory – osanik ja juhatuse liige
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Seotud lood

Ettevaatust keskmise palgaga, see on fatamorgaana
Rääkides keskmisest palgast, oleme kohati sattunud kujutluste küüsi, mida tekitab sektorite enneolematu ebavõrdsus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Rääkides keskmisest palgast, oleme kohati sattunud kujutluste küüsi, mida tekitab sektorite enneolematu ebavõrdsus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hiina telefonitootja avab elektriautode tehase
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
Hiina nutitelefonide valmistaja Xiaomi ehitab riigi pealinna Pekingisse tehase, kus saab aastas toota 300 000 elektriautot, vahendab Reuters.
USA kaubanduspüha tabas ootamatu pööre
Ameerika Ühendriikide ostlejad kulutasid tänavu musta reede ajal e-poodides vähem kui mullu, vahendab Reuters.
Ameerika Ühendriikide ostlejad kulutasid tänavu musta reede ajal e-poodides vähem kui mullu, vahendab Reuters.
Eesti Post saab postkontorite sulgemiseks vabad käed
Ligipääsu postkontorile võib tulevikus asendada ka pakiautomaat, füüsiline postkontor ei pea enam tööpäeviti lahti olema ja soovi korral võib selle asendada üldse tellitava juurdepääsupunktiga asendada.
Ligipääsu postkontorile võib tulevikus asendada ka pakiautomaat, füüsiline postkontor ei pea enam tööpäeviti lahti olema ja soovi korral võib selle asendada üldse tellitava juurdepääsupunktiga asendada.