7. november 2013 kell 21:00

Võidujooks viimaste bitcoinide nimel

21 miljonist bitcoinist on tänaseks loodud 12 miljonit. See tähendab, et juurde saab luua veel 9 miljonit bitimünti ning konkurents sellele kogub üha rohkem hoogu.

Bitcoini populaarsus on pärast selle loomist 2008 plahvatuslikult kasvanud ja selle põhjus ei ole ainult bitimündi hind, mis neljapäeval kerkis uue rekordi, 305 dollarini, vaid ka bitcoinide loomise lihtsus: sellega võib alustada igaüks, kellel piisavalt tehnoloogilist ressurssi.

Kuigi finantsmaailm pöörab bitcoini puhul kõige rohkem tähelepanu selle hinnale ja maksevahendina kasutamise võimalusele, on bitcoin tekitanud ka tehnoloogiarevolutsiooni. Uute bitcoinide loomiseks on vaja nii võimsaid seadmeid, et riistvarafirmadel on raske nõudlusele vastata.

Vaja superarvuteid. Kuna bitcoine luuakse keeruliste matemaatiliste probleemide lahendamisega, on see erakätesse toonud väga võimsad arvutid. Ainuüksi bitcoini tootvate arvutite koguvõrgustik on maailma võimsaim ning see ületab kõikide ametkondade ja firmade käsutuses olevaid super­arvuteid. Kogu võrgustiku võimsus on umbes 1000 petaflopi. Maailma kiireima super­arvuti Titan võimsus jääb alla 18 petaflopi. Võrgustik ise kulutab päevas 200 000 dollari väärtuses elektrit.  Mõni ekspert arvab, et sel nädalal tõusis bitcoini hind uue rekordini, kuna Hiina suurima otsingumootori Baidu teenuste eest saab nüüd ka bitcoinides maksta. See annab bitcoinile haarde ühel maailma suuremal turul.

Hetkel kuum