21. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Alenderi looming uues kuues

Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatel kontsertidel “Urmas Alender 60” kõlavad autori parimad palad uutes seadetes.

“Sõnad su suust, kaunid kui pärlid, kingiks ma võtan ja uskuma jään. Üksinda olles neid sõnu nii kalleid meenutan vargsi ja sindki neis näen. Peab olema kõigil ju üks ideaal, et elus meil oleks, mil’ toetuda saaks.” Nii tõdes laulus “Sõnad su suust” Urmas Alender, kelle sünnist möödub tänavu 60 aastat.

Alenderi juubeliaasta raames peeti sel suvel Käsmus kontsert, kus tuntud eesti lauljad esitasid värskeid seadeid Alenderi kirjutatud lauludest.

Projekt oli ühtaegu suurim Urmas Alenderi mälestusüritus ning grandioosseim ettevõtmine Käsmu kontsertide sarjas, kus üritus tegi ka uue publikurekordi. Kontserdi edu ja suurejoonelisus ajendasid korraldajaid (Berit Kontsert) ja osalenud muusikuid üritust kordama.

Nüüd novembri lõpul esinetaksegi sama kavaga Tallinna, Tartu ja Pärnu kontserdimajades.

Alenderi looming uues kuues. Alenderi lauludes soleerivad Ott Lepland, Sandra Nurmsalu, Kärt Tomingas, Tanel Padar, Riho Sibul ja Taavi Peterson. Mitmed väljavalitud lauljatest on Alenderi loomingut varemgi tihti esitanud. Projekti kunstilise nõuniku Yoko Alenderi sõnul ühendab kõiki lavale astuvaid muusikuid oskus kanda ja edastada laulu sõnumit.

Lood on kontserdi tarbeks arranžeerinud Robert Jürjendal, Raun Juurikas ja Peedu Kass. Meeste eesmärk oli tuua Alenderi tuntud laulude kõrval esile ka unustatud ja väheesitatud lugusid ning esitleda tema muusika asjakohasust tänases päevas. Muusikaliste lahendustega püütakse rõhutada tekstide sisu, mille eriilmelisus varieerib seadeid reipast popmuusikast märksa sügavama džässini.

Tippudest saateansambel. Siht leida Alenderi muusikast uus tänapäevane kvaliteet oli orientiiriks ka saateansambli kokkupanekul, mille liikmed on Eesti pop- ja džässmuusika maastikul aktiivsed tegijad. Ansamblisse kuuluvad Robert Jürjendal (kitarr, elektroonika), Aleksei Saks (trompet, corno da caccia), Raun Juurikas (klahvpillid, elektroonika), Peedu Kass või Heikko-Joseph Remmel (bass) ja Kaspar Kalluste (löökpillid).

Yoko Alenderi sõnul teeb Urmas Alenderi juubeliprojekti eriliseks see, et Eestis kohtab haruharva täispikka kontsertkava, mis taasmõtestaks ühe autori loomingut.

 

Kontsert

Urmas Alender 60 kontserdid

24.11 kl 17 Pärnu Kontserdimaja27.11 kl 19 Nokia Kontserdimaja28.11 kl 19 Vanemuise KontserdimajaPiletid: 14–22 eurothttp://beritkontsert.ee

Hetkel kuum