26. november 2013 kell 21:00

Levada kinnistuid ei õnnestu müüa

Eile lõppes Tallinna kesklinnas Olümpia hotelli vastas asuva ärimees Viktor Levada firmale kuulunud kümne kinnistu müük, mis ebaõnnetus juba viiendat korda.

Eilne alghind oli 13,5 miljonit eurot pluss käibemaks. “Ei, kinnistuid ei müüdud,” lausus Levada firma Filelle OÜ pankrotis tütarfirma Meridiaane OÜ pankrotihaldur Heikki Ojamaa. Ta ei osanud öelda, millal tulevad kinnistud uuesti müügile, kuid märkis, et muud võimalust pole, kui need uuesti müüki panna. Mis hinnaga, ei osanud ta samuti öelda.

Viktor Levada sõnul on see tema jaoks endiselt valus teema ja ta ei taha sellest rääkida. Küsimusele, miks ei õnnestu neid kinnistuid siiski müüa, ei osanud ta vastata.

Hind aina langeb. Tänavu septembris korraldatud oksjonil oli alghind 14 miljonit eurot, ­augustis müüdi samu kinnistuid 14,5 miljoni euroga. Esimest korda tulid kinnistud müüki mullu juulis, toona oli alghind 15 miljonit eurot. Teist korda üritati müüa eelmise aasta oktoobris-novembris, siis oli kinnistute hind 14,75 miljonit eurot.

Levada firma Meridiaane ostis majanduskriisi eel 2006. aasta kevadel Tallinna linnalt Juhkentali 1b, Juhkentali 3d ja Juhkentali 3e kinnistud praeguses vääringus ligi 40 miljoni euro eest. Kinnistute pindala on 7384 ruutmeetrit ehk ettevõte maksis iga ruutmeetri eest ligi 81 000 krooni. Tehingu järel hindas mitu kinnisvaraeksperti hinda liialt kõrgeks.

Varasema info järgi andis laenu kinnistute ostmiseks Läti Parex pank. Kinnistud on koormatud 120 ja 400 miljoni krooni suuruste hüpoteekidega Parexi kasuks. Kinnistu omanik on kohustatud alluma sundtäitmisele hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamiseks.

Uhked plaanid. 2008. aasta alguses plaanis Meridiaane Olümpia vastaskinnistuile ehitada neli hoonet kogupinnaga 79 300 ruutmeetrit. Kõrgeim hoone oleks olnud enam kui  30korruseline ja maapinnast 120 meetri kõrgune. Hooned oleks sisaldanud büroo-, kaubandus- ja elamispindu. Meridiaane pankrotistus 2011. aasta mais. Levada põhiäri Levadia Metall pankrotistus sama aasta märtsis.

 

Tasub teada

Kokku müügis kümme kinnistut

Pankrotihaldur Heikki Ojamaa müüa on tervikvarana kinnistud aadressidel Liivalaia 34, Liivalaia 36, Liivalaia 36a, Juhkentali 1b, Juhkentali 3d, Juhkentali 3e, Juhkentali 9a, Juhkentali 9b, Juhkentali 9c ja Juhkentali 9d.Kinnistute kogupindala on 11 826 m².

Hetkel kuum