Ave Lepik • 19. detsember 2013 kell 13:06

Haigla sai kohtus patsiendilt lüüa

Ida-Viru keskhaigla kaotas endisele patsiendile vaidluse ebaõnnestunud lõikuse pärast nii esimese astme kui ka ringkonnakohtus.

2009. aasta oktoobris tehti Ida-Viru keskhaiglas ühele naisele sapipõie eemaldamise operatsioon, mille käigus vigastati peensoolt, kirjutas Põhjarannik. Vigastused õmmeldi küll kinni, kuid tekkis soolerebend, mis põhjustas kõhukelmepõletiku. Kuna Ida-Viru haigla kirurg seda ei suutnud tuvastada ning keeldus naist ka Tartu ülikooli kliinikumi suunamast, siis toimetasid lähedased naise oma kulul Tartusse, kus talle tehti erakorraline operatsioon.

Naine nõudis Ida-Viru keskhaigla vastu esitatud hagis otsese ja mittemateriaalse kahju hüvitamist. Viimast hindas ta 63 911,65 eurole ehk tollases vääringus miljonile kroonile.

Haigla oma süüd ei tunnistanud, väites, et haiglas tehti patsiendi heaks kõik, mis võimalik. Kohus leidis siiski, et Ida-Viru keskhaigla on süüdi.

Maakohus leidis, et õiglane hüvitis mittevaralise kahju eest oleks tavalise töövõimelise Eesti inimese kolme aasta miinimumpalk, mis on 11 520 eurot, ning mõistis selle naise kasuks välja. Samuti mõisteti haiglalt patsiendi kasuks 1502 eurot varalise kahju katteks. Kohtukulud jäid aga poolte kanda.

Otsusega polnud rahul ei haigla ega patsient.

Patsient ei nõustunud sellega, et esimese astme kohus jättis kulud poolte kanda. Nüüd otsustaski ringkonnakohus, et patsiendi kanda jääb 11%, ülejäänu mõisteti välja Ida-Viru keskhaiglalt.

Loe kogu lugu lähemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum