Swed ja SEB: Tallinna börs tõuseb 10-12%

Raivo Sormunen, Rainer Saad 03. jaanuar 2014, 10:25

Swedbanki ja SEB Eesti analüütikud arvavad, et Tallinna börs võiks alanud 2014. aastal teha läbi möödunud aastaga sarnase tõusu ning kosuda umbes kümnendiku võrra.

Praeguste hinnasihtide alusel näeb Swedbank OMX Tallinnale 12% tõusuruumi 920 punktini. Suurima hinnapotentsiaaliga on hinnasihtide alusel Nordecon (+24%) ja Olympic EG (+21%).

Swedbanki analüüsitiim märgib oma jõulude eel ilmunud kvartali kokkuvõtlikus ülevaates kokkuvõtlikult, et Balti börsiettevõtete rahavood paranenud, bilansid tugevad ja makromajandus ühes Euroopa parimas seisus, näeb pank, et Balti turud pakuvad hoolimata kahe viimase aasta hinnatõusust investoritele veel märkimisväärselt võimalusi.

Ehkki kasumikasv on aeglustunud ning viinud panga poolt jälgitava kolmeteistkümne Balti börsifirma ettevaatav EV/EBITDA (ettevõtte väärtuse/ kulumieelse ärikasumi) suhte viimase nelja aasta kõrgeima tasemeni, on jaotamata kasumi maht jätkanud kosumist ning langetanud omakorda Balti börsidel P/B (turuhinna/raamatupidamisväärtuse) suhte keskmise suhte nelja aasta madalaima tasemeni.

Ka SEB Eesti aktsiaturgude osakonnajuhataja Mattias Wallander on Tallinna börsi suhtes positiivselt meelestatud. „Sa ei või olla kunagi milleski täielikult kindel, kuid suure tõenäosusega juhivad aktsiaturgu sel aastal samad tegurid kui 2013. aastal (madalad intressimäärad, suur likviidsus ja aeglaselt parenev majanduskasv), mis tähendab, et me võime Tallinna börsil näha umbes 10% hinnatõusu,“ märgib spetsialist.

Loe pikemalt juba tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2014, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing