Rainer Saad • 4. jaanuar 2014 kell 9:13

Hänni: Järvevana aktsia võib teha suurima liikumise

Kawe Kapitali Kristjan Hänni peab 2014. aasta suurima liikumise kandidaadiks Järvevana, kuna eeldatavasti võiks suvel Riigikohus langetada otsuse pikaleveninud kohtuprotsessis.

"Mul on hea meel, et Riigikohus võttis selle (2013. aasta detsembris - toim.) menetlusse, kuna eelnenud otsuste puhul on jäänud üles põhimõttelisi probleeme," märkis Hänni. "Kui kaugele saab minna vaieldava õiguspärasusega tõendite arvestamisel protsessil, kas süüdistus ei peaks avaldatud tõendite valguses altkäemaksu asemel olema hoopis pistis?"  Ta lisas, et terav teema juba praegu on selle kohtuasja igasugust mõistlikku tähtaega ületav pikkus.

Olulisi uudiseid võiks sellel aastal kuulda ka Tallinna Vee osas, kuid olulisemas osas on positiivse kohtuotsuse mõju juba aktsia hinda sisse arvestatud, märkis Hänni.

Kohalikel dividendiaktsiatel on 2013 majandustulemus sisuliselt tehtud ja erilisi ootamatusi Hänni sõnul dividendimaksjate osas enam tulla ei tohiks. Tallinki NOK võlakirjade siduvatest lepingutest tulenev piirang kärbib võimalikke dividende umbes 3 sendi kanti (2013. aastal maksis Tallink dividende 5 senti aktsia kohta - toim.), aga see ei tohiks praeguseks enam kellelegi üllatus olla, lisas ta.

Hetkel kuum