PwC: parimate motiveerimine on väljakutse

Ken Rohelaan 06. jaanuar 2014, 12:13

Ärikonsultatsiooniettevõtete üheks väljakutseks on kasumlikkuse tagamine ja parimate töötajate motiveerimine, teatas PricewaterhouseCoopers ASi juhatuse esimees Ago Vilu.

Vilu sõnul on tööjõud põhiline kuluartikkel nii ärikonsultatsioonide kui auditi puhul. "Töötajatel on tööjõuturu üldist seisu arvestades õigustatud ootus palgakasvule, samal ajal kui konsultatsiooniteenuste hinnad sageli pigem langevad," ütles Vilu.

Tema teatel sõltub ärikonsultatsiooniturg vägagi majanduse üldistest meeleoludest. Keerulistel aegadel on konsultatsiooni- ja koolitusprojektid esimesi asju, mida on eelarvest lihtne maha tõmmata, ilma et sellest kohe mingit suurt kahju sünniks. Vilu sõnul on tema juhitava firma käive aastatega kasvanud pigem turuosa suurenemise, mitte turu kasvamise arvelt.

Vilu ütluste järgi on PwC osakaal audititurul suur, mistõttu ettevõtte peamiseks eesmärgiks on mitu viimast aastat olemasolevate klientide hoidmine. Firmajuhina tunneb ta rahulolu, et viimase viie aasta jooksul pole ükski 30 suuremast kliendist lahkunud, seepärast soovib ta trendi tänavu jätkata.

Äripäeva konsultatsiooniettevõtete TOPi paremuselt viies firma PwC teenis tunamullu 7,5 miljoni eurose käibega veidi alla miljoni euro ärikasumit, nõuandeäridest oli ettevõtte käive paremuselt teine ja kasum paremuselt kolmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. January 2014, 12:13
Otsi:

Ava täpsem otsing